הצוו להפיץ את דת האיסלאם

הצוו להפיץ את דת האיסלאם

הנביא מוחמד עליו השלום , קבל את הצוו מאלוהים כדי להפיץ את דת האיסלאם בפומבי , ולקרא לבני עמו , ולכל עמי היקום להאמין באלוהים כאל אחד ויחיד .

הצוו הראשון היה בסורת אל-מודת'ר ( המתכּסה) , אמר אלוהים : " הוי המתכסה (1) קום והזהר (2) ואת ריבונך פאר (3) ואת בגדיך טיהר (4) ומן הטומאה היעקר (5)" ( סורת המתכסה : 1 / 5 ).

את הפסוקים האלה נתגלו לנביא מוחמד עליו השלום בלילה כה קר , אז היה ישן במיטה ומתכסה בשמיכות.

אולי נראית הקריאה של אלוהים לנביא מוחמד בצורה הנמצאת בפסוקים פשוטה, אלא שהיא מרחקת לכת , ומשפיעה ביותר על גורל העולם בכל השנים הבאות . קריאה זו מעוררת כמה נקודות יש להבהירן :

1 � המטרה של המשימה של הנביא מוחמד עליו השלום היא להזהיר את האנשים מן כל סוגי העבודה לאלים אחרים מבלעדי אלוהים , אזהרה זו אמורה להפחיד את האנשים מן העונש שיטיל אלוהים על הכופרים .

2 � המטרה מן הפסוק " פאר את ריבונך " היא להבהיר שהפאור לאלוהים מעיד על כך שהוא אך ורק המגיע לו את הפיאור הזה, ואין לאף אחד להגיע לדרגה זו , כי אלוהים הוא בורא כל הבריות , השמים והארץ , וכי הוא היכול לעשות את הכל , רק יגיד לדבר הֱיֶה והָיָה , על כן צריך לכל אדם להשפיל עצמו בפני אלוהים , ובפני היכולות שלו .

3 � המטרה של טיהור הבגדים , ומן ההיעקרות מן הטומאה היא שהבר צריך ללמד על התוך , וכי על האדם לטהר את עצמו מכל פגם. כאן הורה אלוהים לנביא מוחמד כי עליו להיות איש טהור , השואף לשלימות ! למה ? כי המשימה שלו צריכה לאיש שיהווה דוגמה טובה לכל המאמינים , דוגמת מופת , אין לבחור בנביא אלא מבין ישרי הדרך , כך רצה אלוהים . והוא מקפיד על כך אפילו אחרון הנביאים , הוא מכין אותו לשמש דוגמת מופת לכל האנשים .

4 � אלוהים אמר עוד לנביא שעליו לסבול את פגיעת הכופרים בו , ובחבריו המאמינים ( אל-צ'חאבּה ) , ולסבול את הזלזול , והנאצות שלהם . אלוהים כאן לא הורה לו להחליף הפגיעה איתם , אם כי הורה להצטייד בסבלנות עד יתממש דברו של אלוהים .

ברוך השם ! איזה מצוות יעילות אלו , למרות שהן נראות פשוטות אלא שהמתעמק בהן יגלה שהן מקיפות את כל התחומים הקשורים ביחס בין הבריות לאלוהים , הבורא .

הפסוקים עצמם , כוללים כל כלי הקריאה והשליחות של הנביא מוחמד עליו השלום . האזהרה מביאה לידי האנשים להבין שיש מעשים המובילים לעונש , ויש מעשים המובילים לשכר ולתגמול , וכי האדם לא יידון בעולם הזה על כל המעשים שלו הן טובים והן רעים , אלא יש יום לחשבון , יום הדין . האזהרה מעמיקה את האמונה ביום הדין , שם יש חיים שונים , בעולם הבא .

הפסוקים דורשים מכל עובדי אלוהים היחוד השלם ( להאמין שאין אלוה אלא אלוהים הוא האחד והיחיד ) , ולסמוך על אלוהים בכל דברי החיים , ולהתעניין לרצות את אלוהים יותר מן ההתענינות לסיפוק עצמי ולרצות הבני האדם.

מתוך הפיסוקים נסיק כי הקריאה להאמין לאלוהים התרכזה בכמה נושאים:

1 � היחוד

2 � יש להאמין ביום הדין , יום החשבון , יום תחיית המתים .

3 � הצורך לטהר את הנפש מכל טומאה דרך ההתרחקות מכל מעשים מגונים , מעשי תועבה , וחטא . כי כל המעשים האלה מובילים לעונש של אלוהים ביום הדין . הטוהרה ונקיון הכפים עוזרים לאדם לקנות לעצמו את הסגולות הטובות , ומקרבים אותו למעשי החסד , ולחסידים.

4 � לשים דגש על החשיבות של הסמיכה על אלוהים בכל ענייני החיים שלנו , אבל אין לשבת ולחכות לאלוהים שיאכיל אותנו , אלא יש עלינו לעבוד , ולהשקיע כל מאמץ אפשרי להתפרנס , ובאותו זמן להאמין שאלוהים יגזור לנו את הטוב .

5 – לפני כל יש להאמין שמוחמד עליו השלום , בחיר המין האנושי, הוא שליחו של אלוהים , ואחרון הנביאים .

הפסוקים רומזים גם לצורה יותר חשובה , דמיין לעצמך , בלילה כה קר , הנביא ישן במיטה , מתכסה בשמיכות , מבקש לחמימות ולמנוחה . פתאום יתגלה גבריל עם הפסוקים האלה , ומוציא אותו מתחת השמיכות , ומודיע לו על משימה כה קשה , הוא הורה לו להפיץ את האמונה , ולגלות את דברו לאנשי מיכה , ולעולם כולו לאחר מכן .

הצורה הזו כאילו אומרת שהאדם שחי לעצמו רק יכול לזכות בחמימות והמנוחה , אולם אתה , מוחמד ! שהוטל עליך את הנטל הכבד הזה , אין לך לישון ! ואין לך לנוח ! קום, לדָבָר הגדול המחכה לך , לנטל הכבד המוטל על שכמך , קום לג'יהאד , קום לעייפות , לכאב ולסבל .

קום, כי הגיע הזמן ! קום להזהיר ! איזה מילה נוראה , אשר הוציאה אותו מן חמימות הבית השקט , והחיק החם אל קור החיים הרועמים , למציאות של החיים הבאים .

הנביא עליו השלום קַם , ונשאר קָם מדי 20 שנה , לא נח , ולא שכך , לעולם לא חיה בשביל עצמו , או בשביל בני משפחתו , אלא שנשאר קם , נושא על שכמו את הנטל הכבד , ולא כרע תחתו . זה היה נטל הנאמנות הגדול בארץ , הנטל של האנושות , הנטל של עיקר האמונה, הנטל של הג'יהאד וההיאבקות בכל הכיוונים .

למשך 20 שנה חיה הנביא עליו השלום במאבק הנמשך , לא הזניח אותו , מאז שמע הצוו מן אלוהים , קום !

האתר הזה הוא חלק מן המאבק , שהנביא עליו השלום התחיל אותו , ואנחנו ממשיכים על דרכו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s