הנביא עליו השלום הטיב בהתייחסותו עם הנשים שלו

הנביא עליו השלום הטיב בהתייחסותו עם הנשים שלו

הנביא עליו השלום התייחס לנשים שלו בצורה טובה בכל ימי חייו , הוא נהג לגלות שמחה בפניהן , שיחק ופינק אותן , קרא להן בשמות חיבה , פרנס אותן , וצחק עימן , אפילו הוא התחרה במירוץ עם הגברת עאאישה , היא סיפרה : " נסעתי עם הנביא עליו השלום , אז הייתי בחורה לא שמינה , הוא אמר לי בואי להתחרות במירוץ עמי , רצתי וניצחתי אותו . לאחר שנים רבות , נסעתי איתו עוד פעם , והוא אמר לי בואי להתחרות עמי במירוץ , אז נעשיתי לשמינה , רצתי אולם הוא ניצח אותי , ואמר: אחת לאחת, עכשיוו אנחנו בתיקו " .
זה הוא הנביא מוחמד עליו השלום , הדואג לשעשע את הנשים שלו , ולהנעים את הזמן להן , הוא נהג גם לטייל ולהתהלך עם נשותיו , ואם נסע לחו"ל היה בוחר – דרך הגורל – אחת נשותיו ללוות אותו .

בבית היה הנביא עליו השלום דוגמה טובה לכל הגברים , הוא עזר לאישתו בעבודת הבית , הגברת עאאישה נשאלה : מה עשה הנביא עליו השלום בביתו ? היא ענתה : הוא עזר בעבודות הבית עד מועד התפילה , יצא למסגד . היא אמרה עוד : " הנביא עליו השלום תפר את הבגדים שלו בעצמו , חלב את השׁה שלו בעצמו ושירת עצמו בעצמו " .

איזה בן אדם גדול היה הנביא מוחמד עליו השלום , הוא לעולם לא הרביץ לאחת מנשותיו .

הוא נהג להזמין כל נשותיו לקבל ארוחת ערב בבית שהוא מבלה בו את הלילה , אחר כן כל אחת חזרה לביתה . הוא נהג לישון באותה מיטה עם אישתו . אחרי תפילת ערב נהג הנביא לדבר עם אישתו ומבלה זמן רב בשעשועים , בשיחות ובסיפורים , כדי להשכין אהבה וחיבה בלבה .

הוא הטיף לכל הגברים להטיב לנשים , ההטבה לנשים נעשתה על ידי הנביא מוחמד לבסיס להגדיר בן האדם, אם הוא טוב או רע ?

כי העמדת הפנים והפגנת המוסרים הטובים הולכת ונחלשת כשירגיש האדם שהוא בעל שלטון , ככל שהשלטון גובר כן נחלשת הרצון להפגין מוסרים טובים . ואם יצליח האדם לשמור על מוסרים טובים בהיותו תופס שלטון , זה נחשב לאדם הטוב ביותר .

חיי הנישואים מלאים בכל סוגי הבעיות , לכן יש לכל גבר להטיב לאישתו כדי להשכיח לה את הסבל והבעיות שעומדים בפניהם , הנביא נהג לעשות את זה , כפי אמרנו הוא התחרה עם הגברת עאאישה במירוץ , הוא השפיע עליהן אהבה ורחמים , אנש בן מאלק סיפר כי הנביא עליו השלום אמר : " אהבתי מן העולם הזה: הנשים והבושמים , ונעשתה התפילה לקורת רוח שלי " .

עמרו בן אל-עאס שאל את הנביא עליו השלום: מי הוא האדם שאתה אוהב יותר מכולם? הוא הגיב : אישתי עאאישה , הוא שאל עוד : ומן הגברים? הוא ענה : אביה .

הוא גם הבין את המחשבה של אישתו כשהיתה בחורה קטנה , הגברת עאאישה סיפרה כי היא שיחקה בבובות שלה , והוא עליו השלום נהג להזמין את החברות שלי לשחק איתי .

היא סיפרה גם כי הנביא עליו השלום הרשה לה להסתכל על ההצגות של אנשי אל-חבשה שהיו מציגים את המשחקים שלהם במדינה , היא אמרה עוד : הוא ליווה אותי למקום של ההצגה, ושם עלי את המעיל שלו , והמתין לי עד שהספקתי להסתכל על המשחקים שלהם , הוא לעולם לא ביקש ממני ללכת לפני שאבקש ממנו את זה .

הוא לעולם לא התרחק מנשותיו בימי הווסת , אולם היה מעודד אותן ומרחם עליהן , הגברת עאאישה ( רצון אלוהים עליה ) אמרה: " סירקתי את שערו של הנביא מוחמד עליו השלום בהיותי בימי הווסת " .

היא אמרה עוד : " הנביא עליו השלום נהג לשים את ראשו על רגליי ולישון כל הזמן , גם בימי הווסת , אפילו הוא קרא הקוראן כשהוא ישן על רגליי " .

היא סיפרה עוד שהוא שתה מן כוס המים שממנו שתתה היא בהיותה בימי הווסת , אפילו סיפרה שהוא שקד לשתות מאותו מקום בקצה הכוס.

זה מעיד על הרחמים של הנביא עליו השלום על נשותיו , ומעיד על הצניעות שלו .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s