מי התאסלם בעולם

מי התאסלם בעולם

התאסלמות

החיים במדינת ישראל לצד שכנינו הערבים המוסלמים, לא מאפשרים לנו לחיות בניתוק מוחלט מבני דתות אחרות. גם הצורך המובן להגיע לדו קיום ולרגיעה ביטחונית הגביר את המגע היומיומי שלנו עם בני הדת המוסלמית במוסדות החינוך, במרכזי מסחר, במקום העבודה ובמקומות בילוי. אלא שבעוד שדו קיום הוא מטרה מבורכת, אנו עדים גם לתופעה שמגיעה עימו – התאסלמות.
התאסלמות בעולם – בעקבות מוחמד עלי וכארים עבדול ג'אבר
מגמת ההתאסלמות אינה החלה בישראל. יש לה שורשים עמוקים לכל אורך ההיסטוריה, ולא רק בקרב בני הדת היהודית. אולם בשנים האחרונות אנו עדים לידוענים רבים בעולם המערבי, לא בהכרח יהודים, שבחרו להמיר את דתם ולהתאסלם: המתאגרף מוחמד עלי, שחקן הכדורסל כארים עבדול ג'אבר, הזמר קט סטיבנס ועוד שחקנים ודמויות מרכזיות בחיים התרבותיים הגלובליים. בהיותן דמויות נערצות ומודלים לחיקוי ברחבי העולם, רבבות התאסלמו בעקבותיהם. גם השמועות על התאסלמותו של הכוכב מייקל ג'קסון לפני מותו תרמו לחיזוק מגמת ההתאסלמות ברחבי העולם כולו.

תופעת ההתאסלמות צוברת תאוצה באירופה

בקרב האירופאים.

והרי עיקרי הדברים:

השחקן האירי ליאם ניסון ביקר בתורכיה והתרשם מאוד מהאווירה הדתית שמצא באיסטנבול. הוא התלהב עד כדי כך שהוא שוקל להתאסלם.

קרן הביא את השחקן האירי כדוגמה לתופעה ההולכת וצוברת תאוצה במדינות אירופה. עפ"י המידע שברשותה, מדובר במאות אלפי אירופאים הזונחים את מו רשתם הנוצרית ומתאסלמים.

 

בכתב העת של מוסד סטונאג' פירסם זורן קרן, ב27 בינואר  2012, מאמר על תופעת ההתאסלמות בקרב האירופאים.

והרי עיקרי הדברים:

השחקן האירי ליאם ניסון ביקר בתורכיה והתרשם מאוד מהאווירה הדתית שמצא באיסטנבול. הוא התלהב עד כדי כך שהוא שוקל להתאסלם.

קרן הביא את השחקן האירי כדוגמה לתופעה ההולכת וצוברת תאוצה במדינות אירופה. עפ"י המידע שברשותה, מדובר במאות אלפי אירופאים הזונחים את מו רשתם הנוצרית ומתאסלמים.

 

בבריטניה עבר כבר מספר המתאסלמים את סף ה- 100,000 . עפ"י סקר שנעשה, 2/3 מהמתאסלמים הן נשים, למעלה מ- 70% הם לבנים והגיל הממוצע של המתאסלמים הוא 27 .

הסקר בוצע ע"י אוניברסיטה בוולס והמתראיינים התבקשו להביע דעתם על הצדדים השליליים של התרבות הבריטית.  התשובה הייתה שהמתירנות המינית, העדר מוסר, אלכוהוליזם ושכרות הן התופעות השליליות.אחד מתוך ארבעה מהמתאסלמים הודה שקיים קונפליקט טבעי בין להיות מוסלמי אדוק ומגורים בבריטניה. תשע מתוך כל 10 מתאסלמות אמרו שמאז המרת הדת הן מתלבשות באופן יותר שמרני ולמעל מ- 50% מהן אף החלו לכסות שערן בצעיף ו- 5% מתוכן החלו ללבוש בורקה.

מדיווחים רשמיים בבריטניה מתברר שבקרב האסירים בבתי הכלא הבריטי קיימת גם כן תופעה של התאסלמות.למעלה מ- 1/3 מהאסירים באחד מבתי הכלא לעבריינים צעירים התאסלמו והאיסלאם מהווה מוקד משיכה למתאסלמים בריטים.

תופעת ההתאסלמות קיימת גם בקרב אישים מפורסמים בבריטניה. למשל, גיסתו של טוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, לורן בות, התאסלמה, והיא אף לובשת חיג'אב..

גם בצרפת קיימת תופעת ההתאסלמות. 70,000 אזרחים צרפתים התאסלמו בשנים האחרונות עפ"י כתבה שפורסמה בטלביזיה הצרפתית "צרפת שלוש ". כמו בבריטניה, גם בצרפת רוב המתאסלמים הן נשים צעירות שקצו בחומרנות של התרבות הצרפתית.

בשבדיה התאסלמו כבר 5,000 ובגרמניה הגיע מספרם ל- 20,000 .עפ"י כתבה שפורסמה באחת מרשתות הטלביזיה הגרמנית

לדברי הכותבת, גם באוסטריה, צ'כיה, דנמרק, פינלנד, הולנד, הונגריה, אירלנד, לוכסמבורג, נורבגיה, פולין, פורטוגל וספרד קיימת תופעת ההתאסלמות.     

בספרד יש כבר למעלה מ- 50,000 מתאסלמים

באיטליה התאסלם חבר פרלמנט איטלקי, והוא מתמסר לשיפור תדמית האיסלאם באיטליה.

לדברי הכותבת, גם באוסטריה, צ'כיה, דנמרק, פינלנד, הולנד, הונגריה, אירלנד, לוכסמבורג, נורבגיה, פולין, פורטוגל וספרד קיימת תופעת ההתאסלמות.

הני דוגמאות של אנשים שהתאסלמו מסביב לעולם

בנו של הבמאי היהודי אוליבר סטון התאסלם באירן

שון סטון בן ה-27, שנולד לאם נוצרייה ולאב יהודי ובמאי מוכר אוליבר סטון, החליט להמיר את דתו לאסלאם. בצעירותו השתתף במספר סרטים של האב, התאהב במקצוע ופנה לתעשיית הסרטים הדוקומנטריים. במהלך הקריירה יצא לאירן ושם החליט לאמץ לעצמו זהות חדשה – שיעית

בנו של הבמאי אוליבר סטון

"המרת דתי לאסלאם היא לא נטישה של הנצרות או היהדות, הדתות שעמן נולדתי" – כך אמר אמר שון סטון, בנו של הבמאי היהודי המצליח אוליבר סטון ואשתו הנוצריה, לאחר שהחליט להפוך למוסלמי, בעקבות ביקור שערך באירן.

סטון בן ה-27 שזוכה מעתה לכינוי "עלי", אמנם הפנה את גבו לדת של ההורים, אך לא למקצועות הקולנוע. הוא הופיע מספר פעמים בתפקידים קטנים בסרטים של אביו, ובשנים האחרונות מתרכז בעשיית סרטים דוקומנטאריים. במסגרת עבודה על אחד הסרטים הללו, הוא הגיע עד אירן.

על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות פארס, סטון מתגורר בימים אלו בעיר איספהן, ובטקס המרת דתו לאסלאם השיעי, הוא אמר: "אני מקבל את מוחמד כנביא, כמו שאני מקבל את קיומם של נביאים אחרים".

שראילים התאסלמו

סיפור התאסלמותו של הרב יוסף חטאב

רב יהודי ומתנחל שיושב באחת ההתנחליות ברצועת עזה, שחולם על הקמת מדינת ישראל השלמה, המיר את דתו לאיסלאם והפך למטיף איסלאמי בקרב היהודים בישראל.

יוסף כהן, 34 שנים, יושב באחת ההתנחליות ברצועת עזה, לשעבר, אחד מחסיחדי "סאטמר", יוסף עלה לישראל מארצות הברית לפני 4 שנים, לאחר מכן הוא הוקסם במחשבות של תנועת ש"ס הדתית אלא שזה לא נמשך לזמן ארוך. יוסף כהן שנקרא כעת בשם "יוסף חטאב" להכריז על המרת דתו לאיסאלם וגם כל המשפחה שלו, יוסף עבר להתגורר במזרח ירושלים, שם הוא הצטרף לחסידי סאטמר.

הוא הכיר את אשתו לונה כהן שהתחתן עמה לפני 12שנים ונולדו להם ארבעה ילדים. כהן החליט לעלות לישראל בשנת 1998, הוא הגיע ישירות בלווית משפחתו לרצועת עזה בהתנחלות "גאדיר", בגוש קטיף בעודו מאמין במחשבות הציונות להקמת מדינת ישראל השלמה אלא שהחיים ברצועת עזה לא התאימו למשפחתו, המשפחה החליטה לאחר מכן לעבור ולהתגורר ב"נתיבות" הנמצאת בדרום ישראל, במהלך תקופה זאת כהן היה עובד ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים, שם הוא החיל להקים קשרים עם מוסלמים, בתקופה מסוימת, כהן החיל להחליף מכתבים עם אנשי דת מוסלמים על ידי האינטרנט והחיל לקרוא בתרגום האנגלי של הקוראן הקדוש, לאחר מכן, כהן הכריז על המרת דתו לאיסלאם ושינה את שמו ליוסף חטאב, ואשתו שינתה את שמה לקמר בנוסף ששינה את השמות של הילדים שלו שעדיין לומדים בבית סיפר מוסלמי ומדברים את השפה הערבית.

המשפחה עברה להתגורר בשכונת גבל אלטור במזרח ירושלים, חטאב החיל לעבוד בארגון הצדקה האיסלאמי בעיר.

כעת הוא פועל להקמת מרכז לקריאה לדת האיסלאם בקרב היהודים בירושלים בשוק הישן ליד הכותל המערבי כדי להבהיר את דת האיסלאם, מספר האנשים שהמירו את דתם על ידי חטאב הגיע לעשרות אנשים.

חטאב אומר שהוא עוקב אחרי הנביא מוחמד עליו בירכת אללה ושלום וכי הוא מאמין באסכולת האמאם אחמד בן חנבל, חטאב אומר גם כן כי הוא למד את דת האיסלאם מספרים של השייח עתמאן אבן עבד אל עזיז בן באז והשייח נאצר אלדין אלאלבני והשייח קאסם אלחכים.

יוסף כהן ואשתו לונה וארבעת הילדים שלהם: רחמים שלום (11 שנים) חסיבה (9שנים), עזרה(7שנים), עובדיה(5שנים) המירו את דתם לדת האיסלאם, יוסף ובני משפחתו האמינו בדת האיסלאם, ושינו את שמותהם ל: יוסף מוחמד חטאב (האב), קמר מוחמד חטאב (האם), עבד אלרחמן (הבן הגדול), חסיבה ( נשארה באותו שם), עבדאלעזיז במקום (עזרה) ועבד אללה במקום (עובדיה). החלטתו של יוסף על הכרזת המרת דתם של כל בני המשפחה לאיסלאם עוררה סערה בחוגים הדתיים בישראל במיוחד בקרב תנועת ש"ס, הם הפעילו עליו לחץ גדול כדי לחזור בו מהחלטתו אלא שעמד בפני הלחצים אלה, ולאחר מכן נאלץ לעבור ולהתגורר במזרח ירושלים הכבושה.

Jewish (Joseph Cohen) converted to Islam – Part1

Jewish (Joseph Cohen) converted to Islam – Part2


טלי פחימה


Jood wordt

Israeli Jewish Girl From USA Converted to Islam

אורי דיוויס

מיהדות לאסלאם- בבית דין בישראל
האחות נולדה למשפחה יהודייה והתחתנה עם יהודי, היא פשוט מצאה את עצמה הולכת בדת האסלאם, היא לקחה יוזמה וקיבלה את דת האסלאם עליה בצורה רשמית. בישראל מתאסלמים 100 יהודים כל שנה באופן רשמי, חוץ מאחרים ששומרים את זה בינם לבין עצמם. הגיבורה בסרטון החליטה לעשות את המעבר אל דת הנביאים באופן רשמי.. אלוהים ישמור אותה.

בחורה יהודיה בת 19 , בת למשפחת ניצולי שואה שהתאסלמה.

ערוץ 2 מציג: "סיפורה המופלא" של ניצולת השואה שהתאסלמה

אלחנן גרונר | כ״ה בניסן ה׳תשע״ב (17/04/2012)

לילה ג'ברין (צילום מסך)

לקראת יום השואה פרסמו בערוץ 2 כתבה על ניצולת שואה שהתאסלמה ומתגוררת כיום באום אל פאחם. בערוץ 2 לא הסתירו את אהדתם ל"סיפור המופלא", ואף קיוו כי המקרה יצליח ליצור שיח משותף בין יהודים לערבים.

תחת הכותרת "סיפור מדהים", הביאו שלשום בערוץ 2 את סיפורה של הלן (לאה) ברשצקי, ניצולת שואה כבת 70 שהתאסלמה לאחר שעלתה לארץ וחיה כיום עם בעלה הערבי באום אל פאחם.

גם בחלומות השחורים ביותר לא תיארו בני משפחתה של ברשצקי, שרובם המוחלט נספו בשואה, מה יקרה לילדה הקטנה שניצלה מהמשרפות באושוויץ ועלתה למדינה החדשה.

את בעלה הערבי הכירה כשהיתה תלמידת תיכון ברמת גן, "הוא היה פועל ואני הייתי בחורה בבית הספר", סיפרה לערוץ 2. "ותמיד כמו גברים שמתחילים הוא הפיל אותי, תפס אותי".

כשעלתה ארצה שינתה הלן ברשצקי את שמה ללאה, אך לאחר שהתאסלמה שינתה שוב את שמה והיא קוראת לעצמה לילה ג'ברין. היא אמא לשמונה ילדים, סבתא ל 30 נכדים וארבעה נינים. במשך כ 52 שנה היא גרה באום אל פאחם.

אולם בערוץ 2 התייחסו לסיפור כאל דבר "מופלא ומדהים", כדברי הכתב, ואף היללו אותו בפה מלא.

"כששומעים את סיפורה של לילה, אין ספק שמדובר בסיפור שיכול להתרחש רק כאן", מאבחן כתב ערוץ 2 חיים ריבלין. "אולי הוא יהפוך בעתיד לסרט, ואולי אפילו יצליח ליצור שיח משותף, שלפעמים כל כך חסר פה."

אם לשני ילדים התאסלמה ביפו

צעירה ממוצא רוסי בת 34 התאסלמה בבית הדין השרעי ביפו ומעבירה את שני ילדיה למערכת החינוך המוסלמית.

פרסום ראשון: י"ג באב תש"ע, 24/07/10 22:32
פלאש 90

העיתון הערבי ישראלי "פנורמה" ואתר האינטרנט "פאנט" דיווחו  (23 ביולי 2010) על התאסלמותה של צעירה יהודיה בת 34 ממוצא רוסי ולה שני ילדים. הצעירה, סברינה, החליפה את שמה ליאסמין והחלה לובשת את הלבוש האסלאמי המסורתי.

אמיר עאסי מכופר ברא ליווה את המשפחה בתהליך התאסלמותה בשנתיים האחרונות אמר בראיון לעיתון, כי סברינה התאסלמה בפני שופט בבית המשפט האסלאמי ביפו השיח' מוחמד זבדה. השופט שאל אותה על המניעים שלה לאמץ את האסלאם ומספר שאלות של ידע בסיסי באסלאם, כמו מספר התפילות ביום ומנהגי חודש הרמדאן.

סברינה אמרה שהיא נמשכה לחיים בחברה הערבית והאסלאמית בשל מעמד האישה, הקשרים החברתיים והגישה הפייסנית של האסלאם. תהליך התאסלמותה הושלם לאחר שקראה את הפרק הראשון בקוראן ואמרה את ה"שהאדה", כלומר השבועה לאללה ולנביא האסלאם מוחמד.

בראיון לעיתון הסבירה, כי החלה להתוודע למהות האסלאם בתוכניות טלוויזיה מתורגמות מערבית לרוסית ובעקבות זאת למדה את התפילות, החלה ללבוש כיסוי ראש (חיג'אב) וללמוד את השפה הערבית. לדבריה, בתחילה היא נקרעה בין האהבה לאסלאם לבין החשש מתגובת המשפחה, שכן לבעלה היה קשה לקבל את כוונתה להתאסלם. היא הייתה כה נחושה עד כדי כך שהביעה נכונות להתגרש, ואולם בסופו של דבר היא הצליחה לשכנע את בעלה לקבל עליו את האסלאם. סברינה טענה, כי מעסיקיה במקום עבודתה בבת ים פיטרו אותה לאחר שהחלה ללבוש חיג'אב וכעת היא מחפשת בית בשכונות הערביות של יפו כדי שילדיה ילמדו את השפה הערבית ואת התרבות האסלאמית.

בדיווח צויין כי עשרות בני אדם מתאסלמים מדי שנה בישראל. על פי נתוני מינהל האוכלוסין במשרד הפנים בשנת 2006 התאסלמו 70 יהודים ומרביתם נשים יהודיות שהתאסלמו . הליך ההתאסלמות נעשה בבית הדין השרעי ואין הוא נמשך זמן רב.

דו-קיום

דליה ועימאד חיים בעזה ומגדלים שלושה ילדים

בתוך ים השנאה והניכור שפרץ באינתיפאדה השניה מנסה דליה, אזרחית ישראלית שהתאסלמה, לנהל חיים נורמליים עם בעלה שעמו היא חיה ומגדלת שלושה ילדים בעזה

רויטרס

פורסם: 18.03.02, 22:22

עברית היא השפה שבה דליה ועימאד משוחחים ביניהם. ערבית היא השפה שבה הם מדברים ומגדלים את שלושת ילדיהם. בתוך ים השנאה והניכור שפרץ באינתיפאדה השניה מנהלים דליה ועימאד אי של דו-קיום. השניים הכירו ביפו בזמן האינתיפאדה הקודמת, בסוף שנות ה-80'. דליה התאסלמה מאז, חובשת רעלה ולובשת

גלביה. היא נראית פלסטינית מכף רגל ועד ראש, אך הערבית שלה מסגירה מבטא עברי. את בעלה היא חולקת עם אשה פלסטינית נוספת: "לא איכפת לי מפוליטיקה", היא אומרת ומוסיפה: "מספיק בני אדם מתו משני הצדדים. אני רק מקווה שיהיה שלום ושהפלסטינים יקבלו מדינה". על החיים בעזה מספרת דליה: "אלו חיים מתישים בגלל הבעיות שגורמים היהודים. אין עבודה, יש סגר ונהרגים אנשים".

דליה הכירה את עימאד זמן קצר לאחר שסיימה את שירותה הצבאי. עימאד עבד כטייח ושהה סמוך למקום מגוריה: "הוא ראה אותי, היכרנו, התאהבנו ונישאנו. זה לא היה קשה לי. הייתי הולכת אחריו גם לאמריקה, אם הייתי צריכה", מספרת דליה. משפחתה של דליה התנגדה לנישואים ובמשך שנה שלמה דליה לא דיברה עם אמה. כיום לוחצת אמה של דליה על בתה לשוב לישראל, אך דליה עצמה אומרת כי אין בכוונתה לשוב לישראל.

בני הזוג שמרו את דבר נישואיהם בסוד ממשפחתו של עימאד, עד אשר נולד בנם הראשון, לפני 12 שנה. אז גם עברו להתגורר בעזה. אמו של עימאד, אמנה, אומרת: "קשה לנו כמוסלמים להביא יהודיה הביתה, אבל קיבלנו את זה לאחר שראינו אותה". אשתו השניה של עימאד, הייאם, זעמה כאשר נודע לה שבעלה נישא ליהודיה: "אבל עכשיו היא מוסלמית, ואין הבדל בינינו", אמרה הייאם.

דליה עדיין שומרת על אזרחותה הישראלית וגם ילדיה הם אזרחים ישראלים. בעלה קיבל אשרת עבודה והוא שוהה כבר שישה שבועות בישראל ואמור לשוב לעזה בעוד עשרה ימים: "אין שום דבר שאני מתגעגעת אליו בישראל, חוץ מדבר אחד – וזהו עימאד", מסכמת דליה.

(דליה ועימאד סירבו למסור לכתב רויטרס את שם משפחתם או תמונתם, מחשש שיזוהו)

הולנד: מקורב למנהיג מפלגת הימין הקיצונית התאסלם

ארנו ואן דורן, ידידו בעבר של חרט וילדרס ומי שהיה פולטיקיאי בכיר במפלגת החירות, אמר בריאיון לאל ג'זירה: "כל אחד יכול לעשות טעויות בחיים"

אחד ממקורבי מנהיג מפלגת החרות הימנית קיצוניתבהולנד, גילה השבוע בחשבון הטוויטר שלו שהוא התאסלם. הודעתו של ארנו ואן דורן, שכיהן כחבר מועצת העיר האג מטעם המפלגה התוקפת את האיסלאם, לוותה במשפט "אין אלוהים מלבד אללה ומוחמד הוא נביאו". ואן דורן בן ה-46, לא הסביר בהודעתו את הסיבות שהביאו אותו לעשות את צעדו החריג וציין שמדובר ב"עניין אישי".

בריאיון שהעניק לרשת אל ג'זירה סיפר ואן דורן, הנחשב למקורב למנהיג המפלגה חרט וילדרס, שהוא לומד קוראן כבר יותר משנה. "אני אדם שלא שופט דברים על פי שמועות" אמר; "כל אחד יכול לעשות טעויות בחיים, אבל אני חושב שלכל התנסות יש מטרה, וההתנסות שלי במפלגת החרות היתה אולי דרך להתקדם הלאה בחיי החדשים", סיכם.

החלטתו התקבלה בביקורת נוקבת מחד, ובהודעות תמיכה נלהבות מאידך. מאז התאסלמותו ניתק ואן דורן כל קשר עם מפלגת החרות של וילדרס, שהשווה בעבר את הקוראן למיין קאמפף של היטלר; הוא מכהן היום במועצת העיר האג כנציג רשימה עצמאית.

גיסתו של המתווך – התאסלמה

גיסתו של ראש ממשלת בריטניה לשעבר ושליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר, התאסלמה לאחר ביקור באיראן, כך מדווח עיתון בריטי.

אאגודל טקסט
פרסום ראשון: ט"ז בחשון תשע"א, 24/10/10 08:32

שלמה פיוטרקובסקי

פלאש 90

גיסתו של ראש ממשלת בריטניה לשעבר ושליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר, התאסלמה לאחר ביקור באיראן בו חוותה לדבריה "חוויה קדושה", כך מדווח העיתון הבריטי "מייל און סאנדיי".

הגיסה, השדרנית והעיתונאית לורן בות' בת ה- 43, היא אחותה למחצה של שרי בלייר. בות' סיפרה כי היא לובשת רעלה המכסה את הראש בכל פעם שהיא יוצאת מהבית שלה, מתפללת חמש פעמים ביום, ומבקרת במסגד המקומי שלה "מתי שאני יכולה".

בות' החליטה להמיר את דתה לפני שישה שבועות אחרי הביקור במקדש בעיר קום שבאיראן. "זה היה ביום שלישי בערב ואני התיישבתי והרגשתי שזו זריקת מורפיום רוחנית, פשוט אושר עילאי ושמחה", סיפרה בות' למייל און סאנדיי.

כשחזרה לבריטניה, היא החליטה להמיר את דתה באופן מיידי. "עכשיו אני לא אוכל חזיר ואני קוראת בקוראן מדי יום. אני בעמוד 60", היא מוסיפה ומספרת.

לפני ההתעוררות הדתית שחוותה באיראן הייתה בות' "אוהדת" לאיסלאם ובילתה זמן רב בעבודה בשטחי הרשות הפלסטינית. "התרשמתי תמיד מכוח והנוחות שזה נתן," אמרה על הדת המוסלמית.

בות', העובדת עבור Press TV, ערוץ הטלוויזיה האיראני בשפה האנגלית, ידועה כבר כמתנגדת קולנית של המלחמה בעיראק.

בחודש אוגוסט 2008 השתתפה במשט לעזה בספינה שיצאה מקפריסין, יחד עם 46 פעילים נוספים, כדי למחות נגד "המצור על עזה".

בות' ציינה, כי היא מקווה שההמרה שלה תעזור לבלייר לשנות את דעתו על האיסלאם.

מייקל ג'קסון התאסלם ושינה את שמו

הזמר מייקל ג'קסון התאסלם בסוף השבוע האחרון ושינה את שמו למיכאיל (Mikaeel), כך מדווחהצהובון הבריטי "הסאן". לפי הדיווחים, הזמר בן ה-50 נשבע אמונים לקוראן והמיר את דתו בביתו של חבר קרוב בלוס אנג'לס. אימאם שזומן במיוחד למקום ערך את טקס ה"שהאדה" – הכרזת האמונה האיסלאמית הכוללת הצהרה בדבר בלעדיותם של האל ושליחותו האלוהית של מוחמד. לדברי קרוב של ג'קסון, הוא בחר בשם "מיכאיל" שמשמעותו "מלאך האלוהים", וזאת לאחר שדחה הצעה להיקרא "מוסטפה" – האדם הנבחר.

החלטתו של ג'קסון להתאסלם היא האחרונה בשורת החלטות תמוהות של הזמר. בשבוע שעבר מכר ג'קסון את אחוזת נברלנד שבבעלותו כדי לשלם חלק מחובתיו. לאחר שהודיע כי הואמתכנן לחזור להופיע, מנהלו האישי מסר לעיתונות שמצבו הבריאותי הרעוע אינו מאפשר לו להעיד בתביעה שהגיש נגדו נסיך מבחריין, שייח עבדאללה בן חמאד אל כליפה. הנסיך, בנו של מלך בחריין, מבקש לקבל בחזרה כספים שנתן לג'קסון מ-2005 ואילך, ובהם 2.2 מיליון דולר לכיסוי הוצאותיו המשפטיות של ג'קסון במשפט ההתעללות בילדים שהיה ב-2007 בלוס אנג'לס. לטענתו, ג'קסון התחייב בפניו פעמים רבות שהוא ישיב לו את כספו.

לאחרונה דווח שג'קסון יוצא עם פמלה אנדרסון, והוא אף נצפה לצדה כשלראשו מסכה לבנה במספר אירועים.

יוסף לטיף 


נולד ב-9 באוקטובר 1920, בצ'טנוגה טנסיי, ארה"ב.
שם לידתו וויליאם עמנואל הדלסטון.  ב-1925 עברה משפחתו לדטרויט.
עוד בילדותו פגש נגני ג'ז ידועים כמילט ג'קסון, פול צ'יימברס, אלוין ג'ונס וקני בורל.
בסיימו בי"ס תיכון ב-1938  החל בקריירה של נגן סקסופון ג'ז במסגרת להקות סווינג שונות. בתקופה זו השתמש בשם וויליאם אוונס. כבר אז הוזמן ע"י דיזי גילספי לנגן בלהקתו.
הקלטותיו כמנהיג להקה החלו ב-1957. סגנונו הייחודי המשלב צליל מזרחי בג'אז בא לראשונה לידי ביטוי
ב-1961, באלבומים "Into Something"  ו-"Eastern Sounds", בהם השתמש במבחר כלי נשיפה והקשה מן המזרח הרחוק, בצד אבוב, סקסופון טנור, פסנתר, בס ומערכת תופים. סגנונות המוסיקה כללו ג'אז, בלוז ומוסיקה לסרטים.
במקביל השתתף בהרכבים של מוסיקאים אחרים. לנגינתו הייתה השפעה רבה על הסקסופוניסט הנודע ג'ון קולטריין, שבתקופת ה- Free Jazz המאוחרת שלו מופיע הצליל המזרחי.
בשנות ה-60 ניגן בהרכב עם החצוצרן ריצ'רד וויליאמס והפסנתרן מייק נוק. בשנים אלה הוסיף סגנונות נשמה וגוספל למוסיקה שלו.
בשנות ה-80 התנסה גם ב- New Age, וב-1987 זכה אלבומו "Yusef lateef's Little Symphony" בפרס גרמי לאלבום הניו אייג' הטוב ביותר.
ב-1993 הלחין לטיף את "African American Epic Suit", יצירה גדולה בת ארבעה חלקים לתזמורת סימפונית ורבעית ג'אז. לטיף הסתייג תמיד מסיווג נוקשה של מוסיקאים לסגנונות מסויימים. בין השנים 1950 – 1970 רכש השכלה מוסיקלית נרחבת באוניברסיטאות שונות, וב-1972 מונה לפרופסור במנהטן קומיוניטי קולג'.
ב-1975 השלים דוקטורט בחינוך מערבי ואיסלמי. כבר ב-1950 התאסלם ושינה שמו ליוסף לטיף, ועד היום הוא מוסלמי אחמדי מאמין. הוא ממשיך להופיע בעולם, ולפני כשנה וחצי הופיע בישראל עם נגני ג'אז מצרפת.

אמא אבא התאסלמתי

מאור דוידוביץ' בת 22, התאסלמה לפני כשלוש שנים ומאז חיה תחת איומים בשכונת ילדותה בכרמיאל. היא דתייה, לומדת קוראן ומתפללת חמש פעמים ביום. אמה החלה שומרת שבת וטובלת במקווה ואילו אביה כהניסט התומך במדינה ללא ערבים. כולם חיים תחת אותה קורת גג ומאור מייחלת לשידוך דתי איתו תקים משפחה מוסלמית

חבר החוק שמנע את המאזיין התאסלם

סיפרו של חבר הכנסת שמנע את המאזיין לקרוא אללה אקבר אבל שבח לאל אחרי שאללה העניש אתו קצת הוא התאסלם היום הוא מוסלמי והוא בונה מסגדים בסויסרה

התאסלם מייק תיסון

התאסלמה אמרקנית

New Muslims Profiles

New Muslims Profiles

List of converts to Islam

Converts to Islam
Converts to Islam.png
Isabelle Eberhardt • Uluç Ali Reis • Claude Alexandre •Parameswara • Marmaduke Pickthall • Jacques-Francois Menou • Rudolf Carl von Slatin  • Lord Headley • Malcolm X • Samori Ture • Muhammad Ali • Keith Ellison • Ahmad Rashad • Cat Stevens • Dave Chappelle • Nicolas Anelka •Kareem Abdul Jabbar • Murad Wilfried Hofmann •Jermaine Jackson • Yvonne Ridley
Total population
In the United Kingdom and France, up to 50,000 people converted in the last decade in each country[1] Germany (up to 4000 a year)[2] and many other places around the world.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s