אללה

אללה

לא עובר יום על כל אדם תהיה אשר תהיה ארצו או דתו מבלי לזכור את המילה אללה !! גם אלה שאינם מצייתים להוראותיו הן מוסלמים והן נוצרים או יהודים עושים את זה, אפילו הכופרים היו נשאלים: מי הוא בורא השמים והארץ ? עונים : הוא אללה !!

איזו עובדה המפליאה הזאת  שחוזרת על לשונם של כל הבריות למרות השתנות הדתות .

בערבית, המילה "אללה" מעידה על האלוה היחיד, בורא את הכל, הערבים השתמשו במילה זו עוד לפני התגלות האסלאם להעיד על האל שעבדוהו, הם עבדו לפני האיסלאם לאלים אחרים בטענה שהם מקרבים אותם לאללה, מעיד על כך, השמות שהופיעו לפני האסלאם כגון עבד אללה זאות אומרת "עבד אלוהים" בעברית , וזה היה שמו של אביו של הנביא מוחמד עליו בירכת אללה ושלום שנפטר לפני הולדתו של מוחמד וגם לפני התגלות האיסלאם.

מילה זו מקבילה ביהודות לכמה שמות, כמו המילה "אל" זאת אומרת אלוה, והיא תצורף לשמות רבים כפי שתצורף המילה הערבית "אללה" הם אומרים "ארי-אל", היהדות הכירה שם אחר שמקביל הבטוי "אללה" והוא "יהוה" שמו של האלוה בזמנו של הנביא משה עליו השלום .

יהודים דוברים את המילה "יהוה" "אדוני" כי הם טוענים בטענה שאסור עליהם להגות את שם האלוה, ולעתים הם משתמשים בבטוי "השם" במקום המילה "יהוה", ובתקופה אחרת השתמשו היהודים בבטוי "אלוהים" שהיא צורת הרבים של אלוה, המדענים מבהירים כי השם הזה מעיד  על אמונת הרבוי שסותרת את אמונת היחוד, ויש אחרים המבררים את זה באי יכולתם של בני ישראל להיפטר משאריות  אמונת רבוי  האלים שהיתה נפוצה לפני שליחות הנביא מושה עליו השלום.

הארמית שפת הברית החדשה השתמשה בבטוי" ܐܠ" שמקביל הבטוי "אל" בעברית אבל דמות האלוה בנצרות שונה לגמרי מיהדות ומהאיסלאם.

במאמרים הבאים נעסוק בדמות של אללה ישתבח שמו  אצל אומות אחרות מבחינה אמונתית לאחר שטפלנו בו מבחינה השפה וההיסטוריה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s