האלוה באסלאם

האלוה באסלאם

המוסלמים מאמינים באל אחד ללא שותף, וקוראים לו שמות רבים הבולט מהם הוא "אללה". הוא הבורא, והוא ישתבח שם את יסודי הייחוד בקוראן הקדוש, הוא אומר:   "אללה, אין אלוה מבלעדיו, חיי וקיים, תנומה לא תאחז בו ולא שינה, לו כל אשר בשמים וכל אשר בארץ, מי ישתדל בפניו בלא שירשה? הוא יודע את אשר לפניהם ואת אשר מעבר להם, והם לא יכלו להכיל את מלוא הדעת על אודותיו, כי אם רק את אשר ירצה, כיסאו חובק שמים וארץ, ועל נקלה יגונן עליהם, הוא העלוין והנשגב"

(סורת הפרה : 250 ) הפסוקים אלה מעידים על הדמות של  אללה באסלאם, שאין   אלוה בלעדיו, ואין לו שותף, החיי שאינו מת, והמשגיח על כל דבר .

הכרת אללה באסלאם נחשבת לשורש של הדת והעקרון של היחוד, והיא החובה הראשונה המוטלת על כל מוסלם, בפרק היחוד בספר צחיח אל בוח'ארי נזכר כי כאשר שלח הנביא מוחמד עליו בירכת אללה ושלום את מועז בן ג'בּל ירצהו אללה לעם תימן אמר לו: " קודם כל קְרא להם לייחד את אללה ולהאמין בו כאל אחד ויחיד ללא שותף, וכשיכירו את אללה קְרא להם להתפלל חמש התפילות שאללה ציווה עליהם " דבר זה מבהיר כי הכרת אללה היא השער שחובה על כל מוסלמי ומאמין ביחוד להיכנס ממנו לדת.

המוסלמים מפארים ומקדישים את אללה, אללה צווה המוסלמים שלא יקללו את האלים של הכופרים כדי שלא נתן לכופרים את הזכות לקלל את אללה, המוסלמים מקפידים להלל ולשבח את אללה בגלל שזה מקרב את העבד לאלו, ונחשב לעדות והכרה בחסדים של הבורא .

המוסלמי מחויב להאמין שאין אל מלבעדי אללה , ולהיות מסור בעבודתו, ולא ישתף עימו בעבודה שום חפץ. המוסלמי אוהב את אללה יותר מאשר כל דבר אחר ומציית לו בהוראות ובאיסורים .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s