שבחי הבוקר והערב

שבחי הבוקר והערב

על המוסלמי לשבח את אלוהים בכל בוקר ובכל ערב בכמה שבחים קבועים שעליהם הורה הנביא מוחמד עליו השלום. המוסלמי מתבקש להזכיר את השבחים הללו כמה פעמים בבוקר וכמה פעמים בערב, מבין השבחים האלה יש פסוקים מהקוראן, חדית'ים של הנביא עליו השלום, בקשות ושאלות מאלוהים לשמור על האדם ולהצליח את דרכו.

מבין השבחים האלה יש :

1 – פסוק הכסא : זה הוא פסוק מספר 255 מסורת הפרה, פסוק זה נחשב לפסוק הכי טוב והכי חזק בקוראן לפי הנביא מוחמד עליו השלום : " אלוהים- אין אלוה מבלעדיו, החי והקיים. תנומה לא תאחז בו ולא שינה. לו כל אשר בשמים וכל אשר בארץ. מי ישתדל בפניו בלא שירשה ? הוא יודע את אשר לפניהם ואת אשר מעבר להם, והם לא יוכלו להכיל את מלוא הדעת על אודותיו, כי אם רק את אשר ירצה. כיסאו חובק שמים וארץ, ועל נקלה יגונן עליהם.הוא העליון והנשגב." ( סורת הפרה : 255 ) .

      הנביא מוחמד עליו השלום אמר כי מי קורא את הפסוק הזה פעם לבוקר ופעם לערב  יהיה לו בבחינת מגן מפני השדים והרוחות.

2 –  שולש הסורות ( המסירות – השחר הבוקע – בני האנוש ).

א – סורת המסירות : " אֱמור, הוא אלוהים אחד .1 אלוהים לעַד .2 לא יָלַד ולא הוליד .3 שווה לו אין גם אחר .4 "
( סורת המסירות) .

ב – סורת השחר הבוקע : " אֱמור, ישמרני ריבון השחר הבוקע .1 מפני רעתם של יצריו, .2 ומפני רעתו של אופֶל בהאפילו, .3 ומפני רעתן של נושפות בקשרים, .4 ומפני רעתו של קנאי בקנאו. .5 " ( סורת השחר הבוקע ).

ג – סורת בני האנוש : " אֱמור, ישמרני ריבון בני האנוש, .1 מלך בני האנוש, .2 אלוה בני אנוש, .3 מפני רעתו של הלוחש הנחבא, .4 הלוחש בלבב אנוש, .5 מפני שדים ובני אנוש.6 " ( סורת בני האנוש ) .

הנביא מוחמד עליו השלום אמר בחדית' כי מי שקורא את שלוש הסורות הללו שלוש פעמים בבוקר ושלוש פעמים לערב, הן שומרות עליו מפני כל רע.

3 – בבוקר מתבקש המוסלמי לומר : בא הבוקר ברשותו של אלוהים, וכל דבר הינו בידי אלוהים . ובערב מתבקש המוסלמי לומר : בא הערב ברשותו של אלוהים, וכל דבר הינו בידי אלוהים .

4 – בבוקר ובערב עלינו לומר : תודה לאלוהים, ואין אלוה מבלעדיו ואין לו שותף ביקום, לו כל דבר, ולו השבח, ואלוהים כל – יכול .

5 – בבוקר עלינו לומר : " ריבוני אני מבקש ממך שתעניק לי הטוב שביום הזה, ותשמור עלי מכל רע שביום הזה " . ובערב עלינו לומר : " ריבוני אני מבקש ממך שתעניק לי הטוב שבלילה הזה, ותשמור עלי מכל רע שבלילה הזה " .

6 – בבוקר ובערב עלינו לומר : " אלוהים נא שׁמֹר עלי מפני העצלות והיהירות, ומפני העונש של גיהנום, ומפני העונש שבקבר " .

7 – בבוקר אומרים : " אלוהים, בךָ בא הבוקר , ובךָ נחיה, ובךָ נמות, ואליך חזרתנו ".  ובערב אומרים : " אלוהים, בךָ בא הערב, ובךָ נחיה, ובךָ נמות, ואליך חזרתנו " .

8 – " אלוהי, אתה ריבוני, אתה בראתני, ואני העבד שלך, ואני מחזיק בברית ובהבטחה שלך ככל האפשר. שמור עלי מרע שעשיתי והביתי לעצמי. אני מכיר לך טובה, וחוזר אליך בתשובה, נא סלח לי, כי אין סולח לעבדיו כמוך " .

      הנביא מוחמד עליו השלום אמר כי מי שפונה לאללה בדברים ובשאלות אלו פעם בבוקר ( באמונה צודקת ) ומת באותו יום אלוהים יכניס אותו לגן עדן . ומי שפונה לאללה בדברים ובשאלות אלו פעם בערב ( באמונה צודקת ) ומת באותו לילה אלוהים יכניס אותו לגן עדן .

9 – " אלוהים, הנה בא בוקר חדש בו אני מבקש אותך, ואת כל מלאכיך, ואת מלאכיך הנושאים את כס המלכות שלך, וכל הבריות שבראתָ להעיד עלי שאני מאמין כי אין אלוה מבלעדיך, אתה האחד והיחיד, אין לך שותף, ואני מאמין גם שמוחמד הוא עבדך ושליחך " .

      הנביא מוחמד עליו השלום והברכה אמר כי מי שאומר את זה ארבעה פעמים לבוקר, אללה ישתבח שמו לעולם לא יכניס אותו לגיהנום. ומי שאומר : " אלוהים, הנה בא ערב חדש בו אני מבקש אותך, ואת כל מלאכיך, ואת מלאכיך הנושאים את כס המלכות שלך, וכל הבריות שבראתָ להעיד עלי שאני מאמין כי אין אלוה מבלעדיך, אתה האחד והיחיד, אין לך שותף, ואני מאמין גם שמוחמד הוא עבדך ושליחך " – מי שאומר את זה ארבעה פעמים בערב אללה ישתבח שמו לעולם לא יכניס אותו לגיהנום.

9 – אלוהי, בבוקר הזה אני מעיד שכל חסד אשר הגיע אלי או לשום אדם הוא בא מטעמך, רק אתה, אין אלוה מבלעדיך, לך כל שבח וכל תשבחה.

 

      הנביא עליו השלום אומר כי מי אומר את זה בבוקר הוא הספיק להודות לאלוהים על חסדיו ליום הזה . ואת מי אומר בערב :
" אלוהי, בערב הזה אני מעיד שכל חסד אשר הגיע אלי או לשום אדם הוא בא מטעמך, רק אתה, אין אלוה מבלעדיך, לך כל שבח וכל תשבחה." כבר הוא הספיק להודות לאלוהים בלילה זה .

10- אלוהים הוא המחסה שלי, אין אלוה מבלעדיו, עליו אני סומך, והוא ריבון כס הכבוד הדגול .

      הנביא מוחמד עליו ברכת אללה ושלומו אמר כי מי אומר את זה שבע פעמים בבוקר ושבע פעמים בערב יהיה זה מחסה לו מכל רע. ואלוהים ישמר עליו מפני כל יגון .

11 – אני מסכים שאלוהים הוא ריבוני, והאיסלאם הוא דתי, ומוחמד עליו השלום הנביא שלי.

      הנביא עליו השלום אמר כי אלוהים התחייב לרצות את מי אומר את זה שלוש פעמים בבוקר ושלוש פעמים בערב .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s