לידת עיסא (עליו השלום)

לידת עיסא (עליו השלום) בקוראן ובשורת ברנבה

הקוראן מתאר את לידת עיסא (עליו השלום) ע"י אמו מרים, ללא אב, בהוראה של אללה שאמר "כך יהיה" * סיפור הלידה ונושאים נוספים, כמו מוחמד עליו השלום, מופיעים בדומה לקוראן גם בבשורת ברנבה, אך אירועים שמופיעים בברנבה נעלמו לחלוטין בבשורות האחרות בנצרות

תרגום מספרו של טאריק בן שיהאב: נור, מוסלמית מהדרום 28.2.2011 06:47

אלוהים הכל-יכול אומר: "אני שלחתי אליה (מרים) את רוח הקודש שלי (המלאך ג'יבריל), והוא הופיע בפניה בצורת בן-אדם מכל הבחינות. היא אמרה: 'אכן אני מחפשת מסתור אצל הכל-יודע (אלוהים) בפניך, במקרה ואתה יירא-אדונאי'. ענה המלאך: 'הנני רק שליח מאדוניך, שבא לבשר לך על לידתך בן צדיק'. היא אמרה: "איך אוכל ללדת בן, וגבר לא נגע בי, ולא הנני טמאה?" הוא אמר: "כך יהיה, אמר אדוניך, 'זה קל בשבילי (אלוהים) והנני חפץ להפכו לסימן לאנושות ולרחמנות ממני (אלוהים), וכבר הוחלט על הדבר (ע"י האלוהים) '" (הקוראן הקדוש 16:21).

הטקסט הזה בקוראן הקדוש זהה לטקסט בבשורת ברנבה. בפרק הראשון בבשורת ברנבה נאמר: "ותירא מרים הבתולה מההופעה של ג'יבריל המלאך, אך המלאך ניחמה באמרו: 'אל תיפחדי-נא מרים כי-מצאת את חסד-האל אשר בחר בך להיות אמו של שליח-אלוהים אשר ישלח לבני ישראל בשביל שילכו לפי החוקים האלוהיים עם האמת בלבב'. ענתה הבתולה: 'איך אוכל עכשיו ללדת בנים, ואני לא ידעתי גבר? ' ענה המלאך: "או מרים, אלוהים אשר ברא אדם ללא אדם (בריאת אדם), מסוגל להוליד אדם ללא אדם, כי אין דבר בלתי אפשרי בשבילו".

מיהו ברנבה?
ברנבה היה אחד מממשיכי הדרך של עיסא (עליו השלום), אחד משתים-עשרה תלמידיו. תלמיד זה כתב בשורה שבה רשם את הסיפור של מורו. הבשורה של ברנבה כוללת אירועים ומידע שלגמרי נעלמו בבשורות האחרות. חלק מהמידע הזה תואם את מה שכתוב בקוראן הקדוש לגבי עיסא (עליו השלום) ובשורות לגבי הנביא מוחמד (עליו השלום והברכות). בשורת ברנבה מזכירה הרבה פעמים את שמו של מוחמד (עליו השלום והברכות) ומתארת את עיסא כבן-אדם, שליחו האלוהים, לא כאלוהים או בן האלוהים.

העותק של בשורת ברנבה נשמר מתחת למפתח בארון הספרים בוותיקן עד שנמצא על ידי הנזיר פראם רינו באמצע המאה השש-עשרה. בבשורת ברנבה גם צוין בפרק 220 שאלוהים הכל-יכול יצר שני סוגים של ייצורים, אנושות ושדים, ויצר את השמיים והארץ, ושהבן שהיה על אברהם להרוג ,אבל הקרבה זו הוחלפה בהקרבת כבש, היה ישמעאל ולא יצחק. בשורת ברנבה, בנוסף לכך, שוללת את עובדת הצליבה של עיסא (עליו השלום), ובמקום זה אומרת שאלוהים גרם לתלמיד של עיסא יהודה איש-קריות להיראות בדיוק כמוהו, כמו שצוין בקוראן הקדוש. אלוהים אומר: "ובגלל מה שהם אמרו (בגאוותנות), 'הרגנו את המשיח עיסא, בן מרים, שליח האלוהים', אבל הם לא הרגו אותו, ולא צלבו אותו, אלא שמישהו שדומה לעיסא הושם על הצלב (וצלבו אותו)… אין להם ידע מדויק. לבטח, הם לא הרגו אותו. אלא שאלוהים העלה אותו (את עיסא) למעלה (יחד עם הגוף והנשמה), ואלוהים הוא הכל-יודע, כל-יכול" (הקוראן הקדוש 4:157). ניתן להשוות זאת עם "ולכם הקים אלוהים את-עבדו ישוע" (מפעלות 3:26).

כתוצאה מגילוי זה, פראם רינו האמין במוחמד (עליו השלום והברכות) ובקוראן הקדוש כספר שנשלח על ידי האלוהים. לאחר מכן, עותק נוסף של בשורת ברנבה בשפה הספרדית, הזהה לעותק בשפה האיטלקית, נמצא בתחילת המאה השמונה-עשרה.

הקוראן הקדוש מספר לנו הרבה דברים נפלאים על עיסא (עליו השלום). לכן, המוסלמים מאמינים בעיסא, אוהבים ומעריכים אותו. למעשה, אין המוסלמי יכול להיות מוסלמי ללא האימונה בעיסא. הקוראן הקדוש מאשר את העובדה שעיסא נולד ממרים הבתולה, שדיבר בתור תינוק, שריפא את העיוור ואת המצורע, והחייאה מתים בכוח האלוהים. (תזכרו) כשאלוהים יגיד (ביום הדין): "או עיסא בן מרים! תזכור את הטובה שעשיתי לך ולאמך כשתמכתי בך ברוח הקודש (המלאך ג'יבריל) כך שדיברת אל האנשים מהעריסה ובגיל המבוגר; וכשלימדתי אותך את כתבי הקודש ואת החוכמה, ואת התנ"ך והברית החדשה; וכשעשית מחרס צורת ציפור, מכוח סמכותי, ונשפת לתוכה והפכה לציפור מכוח סמכותי, וריפאת את אלה שנולדו עיוורים, ואת המצורעים מכוח סמכותי, וכשהחייאת מתים מכוח סמכותי" (הקוראן הקדוש 5:109).

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s