מה אנו נדרשים לעשות לאחר שנעיד כי מוחמד שליח אללה


מה אנו נדרשים לעשות לאחר שנעיד כי מוחמד שליח אללה

 

1-   להאמין בשליחות שלו, וכי היא שליוחת למען כל האנשים. וכי המסר של הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום אינה אך ורק לבני עמו, או לחברה שחיה בעידן הזה، אלא שהיא שליחות כללית אינה קשורה לזמן או מקום מיוחד. אללה ישתבח שמו אומר בקוראן: " יתברך אשר הוריד ממרומים את הפורקאן על עבדו، למען יזהיר את שוכני העולםים".

(סורת הפורקאן: 1) 

2-  להאמין שהוא העביר את המסר של אללה בנאמנות. אללה אמר בקוראן: " אשבע בכוכב ונופלו * לא טעה חברכם ולא סטה * ואין הוא דובר מתוך משוגת לבו "

(סורת הכוכב : 1- 3) 

3- להאמין ששליחותו של הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום היא רחמים על שוכני העולמים، אללה אומר בקוראן " לא שלחנוך כי אם להביא רחמים על שוכני העולמים"

(סורת הנביאים: 107 )

4- להאמין שהנביא מוחמד עליו ברכה ושלום הוא חותם השליחים ואחרון הנביאים וכי אין נביא אחריו. האללה אומר בקוראן: " מוחמד אינו אב לאיש מכם، כי אם שליח אללה וחותם הנביאים،  אללה יודע כל דבר"

(סורת המחנות: 40)

5- להאמין הדת שולמה בשליחות של מוחמד. אללה אומר בקוראן: "היום סיימתי לכונן לכם את דתכם והשלמתי את חסדי עליכם، ושבע רצון אני כי האסלאם היה לכם לדת – ואולם כל הנאלץ לעת רעב،  אך לא עד כדי אשם، הנה אללה סולח ורחמום"

(סורת השולחן: 3 )

6- להאמין שהוא השלים את השליחות והמסר שלו שהוטלה עליו מטעם אללה. וכי הוא הדריך את האומה של האיסלאם לטוב. הנביא עליו ברכה ושלום אמר בזמן העלייה לרגל: "אכן האם אני השלמתי את המסר שלי ؟ אמרו כן، אמר, הוי אללה נא להעיד על זה.

(צחיח אל- בוח'ארי)

7- להאמין כי ההלכה שאותה הביא מוחמד היא המקובלת אצל אללה. וכי אין לעבוד את אללה לפי דת אחרת. אללה אומר בקוראן: " כל המבקש לו דת אחרת מלבד האסלאם، לא יקבלוה ממנו، ובעולם הבא ילך לאבדון".

(סורת בית עמרם: 85 )

      הנביא עליו ברכה ושלום אמר: " אני נשבע באללה، אם משהו ידע את דת האיסלאם מן היהודים או הנוצרים، ולא האמין בשליחות שלי ילך לאבדון.

(צחיח מוסלם)

8- הציות לנביא עליו ברכה ושלום، אללה אומר בקוראן: " הנשמעים לאללה ושליחו – אלה יהיו עם הנביאים והצידיקים והשהידים והישרים אשר אללה נטה להם חסד. מה טוב חברתם של אלה"

(סורת הנשים : 69)

      הצִיּוּת לנביא יהיה בציות למצוותיו ולהתרחק מכל אשר שהוא אסר. אללה אמר בקוראן: " כל מה שהביא השליח קחו אותו، ואת אשר אוסר עליכם תימנעו ממנו "

(סורת ההגליה:  7)

      אללה ישתבח שמו הבהיר את העונש של האנשים שאינם מצייתים להוראות של הנביא ושל אללה. אללה אומר בקוראן: "כל הממרה את פי אללה ושליחו ועובר על החוקים אשר ציווה،  הוא יכניסו אל גיהנום، ובו לנצח ישהה، וצפוי לו עונש מחפיר"

(סורת  הנשים: 14)

9- לגלת ציות ולהתרק מהתנגדות להוראות אללה، ולהסכים עם את אשר אלל חקק אותו، אללה אומר בקוראן: " לא، חי ריבונך، הם לא יאמינו עד אשר ישימוך עליהם בריבם، ולא תעיק עוד על לבם כל הסתייגות ממשפטך، וישלימו עמו"

(סורת  הנשים: 65)

      וכן חייבים להעלות את משפטו של הנביא עליו ברכה ושלום על כל אשר קודם לו . אללה אומר בקוראן:" האם יבקשו לעצמם את משפט הגאהליה؟ אין שופט טוב מאללה לאנשים הנכונים להשתכניע"

(סורת  השולחן : 50)

10- לעקוב אחרי ההלכה של הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום. אללה אומר בקוראן: " אמור، אם אוהבים אתם את אללה، לכו אחרי، ואללה יאהבכם ויסלח לכם על חטאיכם، אללה סולח ורחום".

(סורת  בית עמרם: 31)

      אללה ישתבח שמו אומר גם כן: " שליח אללה הוא דוגמה ומופת לכם, לכל המייחל לאללה וליום האחרון, והמרבה להזכיר את שמו של אללה"

(סורת  המחנות : 21)

 

11- לכבד את הנביא ללא ההפרזה. אללה אמר בקוראן: " אללה והמלאכים מתפללים לשלום הנביא، הוי המאמינים،  התפללו לשלומו וברכו לשלום"

(סורת  המחנות : 56)

12- לאהוב את הנביא עליו ברכה ושלום .. אללה אומר בקוראן: "אמרו، אם אהבותיכם ובניכם ואחיכם ונשיכם וקרובי משפחתכם، והנכסים אשר עשיתם לכם، ועסקאות המסחר אשר תחששו פן לא יצאו לפועל، והמשכנות הנעימים לכם – אם כל אלה אהובים עליכם יותר מאללה ומשליחו ומן המאבק למענו، וכי אז המתינו עד אשר יקים אללה את דברו، אללה לא ינחה את קהל המופקרים "

(סורת ההצהרה: 24)

13- הקריאה לדת של הנביא עליו ברכה ושלום ולהפיץ אותה בין האנשים. . אללה אומר בקוראן: " קרא אל נתיב ריבונך בחוכמה ובדברי מוסר נאים، והתנצח עמם בדכרי נועים"

(סורת  הדבורה: 125)

 

14- להגן על הנביא ועל הוראותיו، באמצעות שלילת כל דבר לא אמר אותו.

15- להקפיד על הוראות הנביא עליו ברכה ושלום, הנביא אמר: " עליכם בהוראותי، ובהוראות  ארבּעת הח'לִיפִים הרִאשׁוֹנִים בּאִסלאם، דבקו בהן، הִזּהר מִפּני חדִישׁוּת הדברים، כל חִדּוּשׁ וּסטִיּה מהִלכוֹת הדּת וּמִנהגיה סטִיּה מִדּרך היּשׁר".

(מוסנד האמאם אחמד)

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s