נימוסיו של הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום


נימוסיו של הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום

 

(1)       קִרבתו מחבריו: הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום נהג בשפילות רוח רבה עם חבריו، הוכחה על כך היא אנחנו יודעים כל ענייני חייו, דבריו הפריטיים והכלליים של הנביא כי תמיד היה מלווה חבריו והם תמיד היו מלווים אותו … כי היה הדוגמה אותה לקחו ללכת בעקבתיו בכל הדברים. גריר בן עבדאללה (ירצהו אללה) אמר: " הנביא לעולם לא הפנה את פניו ממני מאז שנכנסתי לאיסלאם, והיה תמיד מחייך בפניי. ולפעם אמרתי לו שאני סובל מכך שאני לא יכול להתייצב היטב על גבו של הסוס שלי, הוא התפלל לאללה למעני באומרו: " הוי ריבוני, נא לעזור לו להתייצב היטב על סוסו, והניח אותו".

( צחיח אלבוח'ארי) 

      הנביא עליו השלום נהג גם כן לצחק עם חבריו. אנס בן מאלק (ירצהו אללה) אמר: "הנביא היה בעל התכונות הטובות ביותר, הוא נהג לשאול על אחי הקטן (עומייר) וגם לשאול על הציפור שלו שהיה עומייר קורא לו (אלנג'יר), הנביא היה תמיד צוחק בפניו ושואל אותו: עומייר, מה עשה אלנג'יר?"

( צחיח אלבוח'ארי ומוסלם)

      הנביא השתעשע עם חבריו לא רק בדברים אלא גם במעשים. אנס (ירצהו אללה ) אמר גם כן: יש איש מ אזרחי ערבה שקוראים לו זאהר בן חראם הנביא היה משתעשע עמו כשהיה מוכר כמה חפצִים הנביא עליו התפילה והשלום עצב את עיניו ואמר לו מי אני וכאשר הסתוביב וידע כי הוא הנביא עליו התפילה והשלום חבק אותו، הנביא אמר מי יקנה את העבד הזה، זאהר אמר אני אריה،  הנביא אמר אבל אתה אצל אללה לא אריה או אמר אתה יקר אצל אללה

(2)       התייעצותו עם חבריו: הנביא עליו ברכה ושלום נהג להתייעץ עם חבריו בכל הדברים. אבו הוריירה (ירצהו אלל) אמר: "לעולם ראיתי איש מרבה להתייעץ עם חבריו כמו שליח אללה עליו ברכה ושלום".

(סונן אל–תרמזי)

(3)       הביקור בחולים: הנביא עליו ברכה ושלום נהג לבקר בחולים המוסלמים והכופרים. אנס בן מאלק(ירצהו אללה) אמר: " כשחלה הנער היהודי שהיה משרת את הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום, הנביא ביקר אצלו וקרא לו להתאסלם . אביו של הנער אמר לו: ציּת לאבא אל-קאסם ( הכנוי של הנביא מוחמד ) הנער קיבל את האסלאם. הנביא אמר: "תודה לאללה שהציל אותו מגּיהִנּוֹם ".

(צחיח אל – בוח'ארי)

(4)       הכרת טובה : הנביא עליו ברכה ושלום נהג להודות לכל מי שעושה לו טובה : הוא אמר: " מי יעשה לכם טובה, עליכם לגמול לו על זה. ואם אין לכם מה לגמול לו בו עליכם להתפלל לאללה שיגמול לו. .

(סונן אבי דאווד)

(5)       אהבתו לכל הדברים הטובים : הנביא עליו ברכה ושלום נהג לאהוב את כל דבר טוב, נעִים ויפה. אנס בן מאלק (ירצהו אללה) אמר: כפו של הנביא עליו ברכה ושלום היו חלקים ורכים כמו משי וריחו יוֹתר טוֹב מבֹּשׂם.

(צחיח אלל–בוח'רי וצחיח מוסלם)

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s