הסלחנות של האיסלאם בתחום העונשים


הסלחנות של האיסלאם בתחום העונשים

הסלחנות של האיסלאם – ד"ר עבד אלרחמן אבן עבדול כרים אלשיחה

האיסלאם  כמו שאר הדתות האחרות חקק מספר של עונשים אשר אפשר לשם אותם באופן שמבטיח את הבטיחות של חברה מהתפשטות הרשעים ולשמור על הונם של האנשים, האיסלאם קבע את  העונש המתאים לכל פשע על פי חומרת הפשע זו, האיסלאם קבע עונש המוות למי שהורג אדם בכוונה, אללה ישתבח שמו ויתעלה אמר בספרו  הנשגב "  הוי המאמינים, נכתב בספר כי מצווה עליכם  לנקום את דם הנרצחים: בן חורין תחת בן חורין ועבד תחת עבד ונקבה תחת נקבה. ואולם אם מוחל (גואל הדם לרוצח ) על מקצת  דמו של אחיו, יסתפק בתביעה כדת וכדין, ועל (הרוצח) לשלם לו בתום לב. זוהי הקלה הניתנת לכם מעם ריבונכם, ואלה רחמיו, וכל השולח יד לאחר זאת, צפוי לו עונש כבד." (סורת הפרה : 178).

האיסלאם קבע את עונש כריתת היד לאדם שגונב, אללה ישתבח שמו ויתעלה אמר בספרו  הנשגב " הגונב והגונבת , כרתו את ידיהם כגמול פעולם וכעונש לדוגמה מעם אללה, ואללה אדיר וחכם" (סורת השולחן:38).

העונש הכבד הזה מועיל כי אם הגנב ידע את זה שיכרתו את ידו אם הוא גנב משהו, אז הוא נמנע מגניבה ואפילו לגעת בדברים של אחרים.

האיסלאם קבע את עונש ההלקה על הניאוף, אללה ישתבח שמו ויתעלה אמר בספרו  הנשגב " הזונה והזונה  –  הלקו כל אחד מהם  מאה מלקות, ואל תהיה בלבכם חמלה עליהם  בדבר חוק אללה, אם מאמינים אתם באללה וביום האחרון. יבואו על עונשם לעיני עדת המאמינים." (סורת האור:2). עונש זה מיושם כדי להגן על משפחה ולמנוע את קריסתה, וגם לשמור על הונם של האנשים מאיבוד.

 

 

האיסלאם קבע את עונש ההלקה על נתינת דופי בנשים נשואות, אללה ישתבח שמו ויתעלה אמר בספרו הנשגב " הנותנים דופי בנשים נשואות, ואינם מביאים ארבעה עדים, הלקו אותם שמונים מלקות, ולעולם אל תקבלו את עדותם. הם המופקרים." (סורת האור :4).

החוק האיסלמי (השריעה) קובע עונשים לכל פשע אשר מהווה סכנה על החברה האיסלאמית, האיסלאם קבע חוק העונשים לפי דבריו של אללה יתעלה " רעה תחת רעה תשלום, ואולם המוחל והמשלים – שכרו על אללה. אין הוא אוהב את בני העוולה" (סורת המעוצה:40).

אללה ישתבח שמו ויתעלה אמר גם בקוראן הקדוש " ובהענישכם, השיבו מידה כנגד מידה, ואולם אם תבליגו בעוז רוח, דעו כי למבליגים בעוז רוח ייטב" (סורת הדבורה:126).

לעונשים באיסלאם כמה תנאים כדי להתקיים:

1- אחת מצורות הרחמים והסלחנות של האיסלאם בתחום ישום העונשים היא שפתח את הדלת בפני הסליחה והמחילה, אללה ישתבח שמו ויתעלה אמר בספרו הנשגב " רעה תחת רעה תשלום, ואולם המוחל והמשלים – שכרו על אללה. אין הוא אוהב את בני העוולה" (סורת המעוצה:40).

2- אחת מצורות הרחמים והסלחנות של האיסלאם בתחום ישום העונשים היא כל עוד שאדם לא הכריז בפומבי על הפרת האיסורים של האיסלאם והרשויות לא יודעו על זה, אז לא מקיימים את העונש, הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום אמר " אללה סולח לכל האומה שלי על חטאיהם למעט המכריז בפמובי על החטאים האלה, דבר מוזר הוא שהאדם מבצע חטא בלילה ואללה מסתיר את החטאים האלה ובבוקר יכריז בפומבי על חטאיו" .

המטרה של ישום העונשים האלה היא לשמור על החברה מפני התפשטות הרשע והפשעים והבטחת הביטחה והביטחון בחברה ולהרתיע את הגנבים והזונים מלעשות פשעים וחטאים אשר אללה יתעלה אסר עליהם, אללה ישתבח שמו ויתעלה אמר בספרו הנשגב "צוותים בנקמת הדם למען תבטיחו חיים, אתם נבוני הלב, ולמען תהיה בכם יראה" (סורת  הפרה: 179).

אחד יכול לומר כי העונשים על פי החוק האיסלמי (השריעה) הם קשים מאוד, התגובה לכך היא שכל אדם משכיל מודה שהפשעים האלה מביאים נזקים חמורים  מאוד אשר משפעים בצורה שלילית על החברה המוסלמית ואין מנוס מלהילחם בפשעים האלה ולהרתיע את הפושעים מביצוע עוולה עד שלא יתמידו במעשים רעים אלה.

 

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s