הנביא והשעשועים עם בנות הזוג


הנביא והשעשועים עם בנות הזוג

האסלאם קורא למוסלמים ליהנות ולהשתעשע בצורה כשרה ובמסגרת ההלכתית כדי למנוע שעמום וסלידה. הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום אמר:" תשעשעו את הלבבות מדי פעם", אבל בתנאי שהדבר הזה לא יהיה על חשבון צדדים אחרים בחיי המוסלמי.

בהתחלת שליחותו של הנביא חשבו המאמינים שאין מקום לשעשועים, חנזלה בן חזים אלחנפי אמר: " נפגשתי עם אבו בכר ושאל: מה שלומך חנזלה, אמרתי תתחנף לחנזלה, אמר: ישתבח שמו מה אתה אומר? אמרתי בלוויתו של הנביא הוא מזכיר לנו את גיהנום וגן עדן וחשים כאילו אנו חיים בהם, וכשיוצאים, אנו חוזרים לבתינו משחקים עם נשים ועם ילדים ושוכחים הרבה מדברי הנביא עליו ברכה ושלום, אבו בכר אמר בעצם אנו נתקלים בזה. אנו ואבו בקר פנינו לנביא עליו ברכה ושלום והודענו לו על מה שעולה במוחנו, הנביא מוחמד עליו השלום אמר: אני נשבע באללה, אילו המשכתם להיות כמו בבית שלי, המלאכים ילחצו את ידכם בשינה ובהליכה, אבל חנזלה, שעה ושעה, להיות רציני פעם ולהשתעשע פעם"  (מסופר על ידי מוסלם).

גישה זו השתנתה כאשר נחשבו הפינוקים והשעשועים עם בני המשפחה לחלק מהאימונה ואין פלא בכך כי זו היא אימונה המטפלת בגוף ,ברוח, בנפש ובשכל בעת ובעונה אחת. הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום אמר :" כל מה שאינו קשור לעבודת אללה הוא אסור חוץ מכמה מקרים: שעשוע ופינוק בת הזוג, אלוף הסוס, נסיון של פיוס בין שנים ולימוד שחייה". ( מסופר על ידי אל-סיוטי).

הגישה השתנתה גם כן כשראו כיצד מתנהג הנביא מוחמד עליו ברכה ושלום, גאבר בן שמרה אמר: הנביא היה לא עוזב את מקום תפילתו בבוקר אלא לאחר זריחת השמש והאנשים היו מחליפים דיבורים על חיי החולה שלהם, הנביא היה מסתכל עליהם ומחייך" (מסופר על ידי מוסלם).

הנביא עליו ברכה ושלום  קרא שלא להתעלם מנוחיות הנפש והלב. לעבד אללה בן עומר אמר הנביא עליו ברכה ושלום: הוי עבד אללה, שמעתי שאתה צם ביום ומתפלל בליילה נכון? אמר כן נביא, הנביא אמר: אל תעשה כך, אתה חיב לצום ולשבור את הצום ,להתפלל בליילה וגם לישון, כי לגוף יש זכות, לעיין יש זכות, לבת הזוג יש זכות וגם לבניך יש זכות" (מסופר על ידי אל-בוח'ארי).

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s