כיסוי הראש הרגל יהודי ישן


כיסוי הראש הרגל יהודי ישן

זה נכון כי האיסלאם נחשב לדת היחידה שרוב חסידיה שומרים על כיסוי הראש, אלא שזה לא נכון כי דת האיסלאם היא הדת היחידה שמצווה לנשים ללבוש את כיסוי הראש!!

ד"ר ליילה ליא באונר הפרופסור של ההיסטוריה היהודית באוניברסיטה היהודית והפרופסור האורח במכון של אוניברסיטת ישיבה למחקרי מבוגרים אומרת: הספרות הקלאסית הרבונית הראשונה, כלומר התלמוד והמדרש,  התאפיינה בסגנון שונה לחלוטין ביחס לסוגיית כסוי הראש. בתקופה הזאת, כיסוי הראש לא היה סתם הרגל בלבד, כפי שנזכר בברית החדשה, אלא שהיווה בסיס לנשים לבצע את המחויבות הדתיות. הספרות של הרבונים שלאחר ימי הביניים חיזקה את כיסוי הראש בהיותו חלק משלים של הטקסים הדתיים היהודים [1].

לפיכך, מתברר לך קורא יקר כי כיסוי הראש הנודע באיסלאם בשם "חיג'אב" היה הרגל שהנשים היהודיות שמרו עליו בדרך כלל. א אבל פילו ההרגל הזה נהפך בתקופה מה למצווה דתית על כל יהודיה, זה ברור באנצקלופידיה התלמודית: במשנה נאמר כי כיסוי הראש הוא ענראה הרגל יהודי, על אף שהגמרא הדגיש כלל תורתי לכיסוי הראש, והכריז עליו כהוראה הנסמכת על הוראות התורה.

לא חשוב מה היה מצבו של כיסוי הראש; הרגל או מצווה ביהדות, החשוב הוא שדבר זה נמצא והתפשט בחברות היהודיות הישנות.

לפי הפרופסור, מנחם מ, פראייר ( המורה לספרות התורה באוניברסיטת ישיבה ), הוא אומר בספרו " האישה היהודיה בספרות הריבוני " : האישה היהודיה התרגלה לצאת בפומבי עם כסוי ראש, שלפעמים היה מכסה רוב הפנים ומשאיר עיין אחת[2]. הוא מצטט את דבריהם של כמה רבנים המפורסם: "זה לא מנהג בנות ישראל לצאת חשופות ראש " וגם "ארור האיש אשר מרשה לאישתו לצאת עם שיער חשוף".

לפי הפרופסור, מנחם מ, פראייר, החוק הרבוני אוסר אמירת ברכות או תפילות בנוכחות אישה נשואה עם ראש חושף [3].

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s