זכור את אללה וחטאיך יימחקו


 זכור את אללה וחטאיך יימחקו

מעשים קלים הטמונים בהם גמולים עצומים: אחת הדרכים לזכות בגמול מאללה הוא ההילול והשבח אליו. לזכור את אללה דרך הלב והלשון משפיע רבות על טיהור הנפש וחיזוק האמונה.

 

بسم الله الرحمن الرحيم, أما بعد:

להלל ולשבח את אללה הגדול (מה שנקרא זיכְּר – ذكر) היא אחת הדרכים לטיהור הנפש והזכייה בגמולו של אללה תעאלה והקרבה אליו. לאופן המילולי של זיכְּר ישנן דרכים רבות שנזכיר את הערך והיתרון של חלק מהן בהמשך.

כך גם לאופן והשיטה של הזיכְּר יש שלוש אפשרויות:
1. הזיכְּר דרך הלשון.
2. הזיכְּר דרך הלב.
3. הזיכְּר בשילוב של שני הדרכים לעיל, הלב והלשון.

כל הדרכים שהוזכרו הן מבורכות ורצויות, אבל הדרך השלישית היא הכי עדיפה והעליונה. כי לזיכְּר דרך הלב והלשון ישנה השפעה רבה יותר על טיהור הנפש וחיזוק האמונה, זאת כי המאמין מפעיל את המחשבה ותמיד עירני וליבו נהיה מוכן לקבל כל טוב שייכנס בו, ולהרחיק כל רע שינסה להיכנס בו.

נזכיר חדית' אחד המתאר ערך גדול וגמול עצום הטמון למי שמבצע אותו: أخرج الإمام ‏البخاري في صحيحه من حديث أبي هريرة ‏رضي الله عنه ‏ ‏أن رسول الله ‏ ‏صلى الله عليه وسلم ‏ ‏قال: "‏ ‏من قال سبحان الله وبحمده في يوم مائة مرة حطت خطاياه وإن كانت مثل زبد البحر".

פירוש החדית': חברו של הנביא מוחמד עליו הברכה והשלום אבו הוריירה מספר שהנביא עליו הברכה והשלום אמר: האומר "סובחָ'נַה לָהִ וַּ-בִחַ'מְדִהִ" (سبحان الله وبحمده) ביום מאה פעמים חטאיו ימחקו גם אם חטאיו כמו או שווים לקצף העולה מעל פני הים. (חדית' זה הוא נכון ומהימן, ומוזכר בספרו של האימאם אל-בוכרי).

תארו לכם כמה חטאים נוכל למחוק כול יום אם נתמיד בזיכְּר הקצר הזה. כך גם אהוב להגיד את הזיכְּר הנ"ל אחרי תפילת הבוקר ואחרי תפילת הערב.

والله تعالى أعلى وأعلم.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s