מאיפה מגיעות המילים?


מאיפה מגיעות המילים?

כשאתה קורא קוראן האם אתה שם לב מאיפה הגיעו המילים ומי אמר אותן? כדי לקבל את הרוחניות עלינו להבין תחילה מה הספר הזה שיש לנו בין הידיים!

 

כדי שנקבל את הרוחניות שבקוראן הכרים אל לנו לקרוא כאילו מדובר בעוד ספר רגיל. החשוב הוא שנזכור תחילה מאיפה הגיעו המילים הללו שבקוראן, ושנעצים את מי שאמר את המילים.

אז קודם כל צריך לדעת שהמילים שאנו קוראים הן עצומות וכבירות, ומגיעות מאצל אללה תעאללה באמצעות המלאך ג'יבריל דרך הנביא מוחמד – עלייהי סלאתו וסלאם – דרך חבריו והתאביעין וממשיכיהם ועד אלינו.

שנית, העצמת מי שאומר את המילים והוא אללה תעאללה. על קורא הקוראן להבין מתחילת הקריאה למי שייכות המילים, וכי לא מדובר בדברים שאמר בנאדם מסויים. וכמו שאדם ללא רחצת היטהרות (אמדז) לא יכול לגעת בקוראן כך גם לא מתאים לאדם לקרוא קוראן כשליבו מזוהם מחטאים וקנאה ושנאה. עליו לרוקן את כל זה מליבו תחילה.

ואם המילים עצומות אז מי שאמר אותן הוא עצום והכי גדול והוא אללה תעאללה. ואי אפשר להבין את כבירותו של אללה אם לא לומדים עליו (השמות של אללה) או חושבים או לומדים על כל היצורים והצורות שהוא ברא. או חושבים על מעמד יום הדין והחשבון האישי של כל אחד, ועל כך שאללה הוא אחד ואין לו שותפים, ואם הוא נותן לך רווחה אז זה מטובו ואם הוא מקשה עליך קצת אז זה למען הצדק והיושר וכי יש חוכמה גדולה מאחורי זה.

אז אם נחשוב על הדברים הללו זה יעזור לנו להבין מאיפה מגיעות מילות הקוראן ומה העוצמתיות שבספר הזה ובדת הזאת.

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s