עבדות


עבדות

אללה ברא את האנשים רק כדי שיעבדו אותו. אללה סיפר על זה באומרו: ﴿وما خلقت الجن والإنس إلا ليعبدون﴾ الذاريات 56 "לא בראת את השדים ובני אנוש כי אם למען יעבדוני". (הזורות 56)

הצורך של האדם לעבדות הוא עניין טבעי, כי כמו שגופו צריך את האוכל והשתייה כדי לחיות ולשרוד, גם נשמתו צריכה לעבדות כדי לשקוט ולהרגיש טוב. את זה אנחנו רואים באופן מאוד ברור בכל האנשים ללא יוצא מן הכלל. האנשים צריכים "אֵל" כדי לבקש ממנו את צרכיהם, ומרגישים בטיחות כשהם נשענים עליו.

מימי אדם ((יְבָרְכוֹ אללה וְיִתֵּן לוֹ שָׁלוֹם)) עד ימי נח ((יְבָרְכוֹ אללה וְיִתֵּן לוֹ שָׁלוֹם)), וכל האנושות עבדה את אללה כאל אחד. אבל החברה שלו נפלה בטעות אחרי שאנשים האמינו באלילים אחרים ועבדו אותם. זו היתה תחילת האמונה באלים רבים. והיה ביניהם מי שעבד את האבן, העץ, וחיות, וכמה מתופעות הטבע. שליחים נשלחו מטעם אללה כדי להחזיר אותם אל האמונה הנקייה, והייחוד הטהור. גם, הכופר בהם, שלא האמין שיש אללה – חס ושלום- יש לו את העבדות שלו. הוא עובד את תאוות נפשו, ואת השטן שלו, ומה שנפשו מכתיבה לו לעשות. הוא כך עושה עוול לעצמו, ולאחרים. הוא עושה עוול לעצמו כי הוא חי את החיים שלו ללא מטרה. יש בו חלל נפשי, ודאגה רוחנית. הוא, באחרית הימים, נשרף באש להבה, ייצלה בה רק בן הבליעל, אשר הכחיש ופנה עורף. הוא עשה עוול לאחרים, כי ייתן לנפשו לעשות את כל תאוותיה, אפילו אם זה בא על חשבון האחרים. אין לו עקרונות לכבד. אין לו אמונות שיעצרו אותו, לפי מה שמותר, ומה שאסור לעשות. זה מצדיק את מה שאללה יתעלה מסר: ﴿أَفَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَهَهُ هَوَاهُ وَأَضَلَّهُ اللَّهُ عَلَى عِلْمٍ وَخَتَمَ عَلَى سَمْعِهِ وَقَلْبِهِ وَجَعَلَ عَلَى بَصَرِهِ غِشَاوَةً فَمَن يَهْدِيهِ مِن بَعْدِ اللَّهِ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ﴾ الجاثية23  "הראית את הלוקח לו כאל את משוגת לבו? התעהו אללה ביודעין ואטם את אוזניו ולבו, ושם כסות על עיניו. מי יכול להחזירו אל הדרך הישר אחרי אללה? האם לא תיזכרו? (הכורעת ברך 23)

במישור העולמי, הסתכל מסביב ותמצא המשתפים אחרים בעבודת אללה. תמצא מי שעובד אלילים. מלבד המוסלמים בעלי האמונה הנכונה, שעבדו את עצמם למען אללה שאין לו שותף. יהדות סילפה וטענה שעזרא הוא הבן של אללה. נוצרות סילפה וטענה שהמשיח (ישוע) הוא הבן של אללה. לא לדבר על שאר העמים שעובדים דברים שהשכל השפוי, הטבע הבריא, והלבבות הטובים מסרבים אותם. הם עבדו פסלים, חיות, וכוכבים. אללה הגדול צדק באומרו: ﴿إِنَّ الَّذِينَ تَدْعُونَ مِن دُونِ اللّهِ عِبَادٌ أَمْثَالُكُمْ فَادْعُوهُمْ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لَكُمْ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ﴾ الأعراف194 "אלה אשר תפנו אליהם בתפילה מבלעדי אללה, עבדים הם כמותכם. קראו להם, ונראה אם ייענו לכם, אם אמת בפיכם" (ממרום החומה 194)

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s