איך זה שאתה אומר שאתה מוסלמי ועושה חטאים ולא מציית לאללה אבל מבקש ממנו שיכניס אותך לגן העדן


איך זה שאתה אומר שאתה מוסלמי ועושה חטאים ולא מציית לאללה אבל מבקש ממנו שיכניס אותך לגן העדן

משלמים לאדם כפעלו

איך זה שאתה אומר שאתה מוסלמי ועושה חטאים ולא מציית לאללה אבל מבקש ממנו שיכניס אותך לגן העדן? סיפור על נער שלימד את הבוס שלו לקח חשוב

 

מסופר על אדם חוטא בעל קרקעות שהיה לו עובד צעיר, ואותו עובד היה מהאנשים הטובים והקרובים לאללה. המנהל ביקש יום אחד מהעובד לזרוע חיטה בשדה והעובד במקום חיטה זרע שעורה.

לאחר תקופה צמחה השעורה והגיעה עונת הקציר. כאשר ראה המנהל את התוצאה צעק על העובד: האם לא אמרתי לך לזרוע חיטה? אז איך זה שזרעת שעורה ולא הקשבת לי? העובד רצה ללמד את מנהלו לקח ואמר לו: זרעתי שעורה וקיוויתי שתצמח חיטה. והמנהל גער בו: איזה מן אדם טיפש זורע שעורה ומקווה שתצמח חיטה? אין לך שכל??? אתה משוגע??? והעובד השיב: ואיך זה שאתה חוטא לאללה יום וליל ולא מציית לו אבל רוצה להיכנס לגן העדן? אין לך שכל??? איך אללה יסכים לקבל אותך לגן העדן שלו ואתה לא מציית להוראותיו?

הסיפור מלמד אותנו לציית לאללה בכל מקרה ובכל מצב כדי שהוא יהיה מרוצה מאיתנו ביום החשבון ויכניס אותנו לגן העדן. ולכן, אין זה הגיוני שלא נתפלל את התפילות חובה, ולא נתפלל במסגד בבוקר או בשאר התפילות, ונעשה חטאים על ימין ועל שמאל, ונגיד שאנחנו מוסלמים ונבקש מאללה שירחם עלינו ויכניס אותנו לגן עדן שנהרות זורמים תחתיו.

הפתגם אומר: מְשַׁלְּמִים לָאָדָם כְּפָעֳלוֹ: אם תזרע ורדים יצמחו ורדים ואם תזרע קישואים יצמחו קישואים ואם תזרע טוב יצמח טוב ואם תזרע רוע יצמח רוע. כמו שאתה או את מתנהגים ככה אללה יגמול לך. עליך חובות המגיעות מאללה אבל אתה נוטש את אותן חובות, אז איך אתה מצפה שאללה יגמול לך בסוף?

ואם אתה רוצה חיים טובים לך ולמשפחתך שמע מה שאללה אומר בקוראן, וישם זאת כבר עכשיו: {من عمل صالحا من ذكر أو أنثى وهو مؤمن فلنحيينه حياة طيبة ولنجزينهم أجرهم بأحسن ما كانوا يعملون} (النحل: 97) [עושי הטוב, זכר או נקבה, ובליבם אמונה, ניתן להם חיים טובים, לכל אלה ניתן את שכרם על כל הטוב אשר עשו] (תרגום הקוראן, אורי רובין).

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s