מחילה


מחילה

מח'ארב בן דת'אר מספר ששמע את דודו מספר: הייתי עובר לפנות בוקר ליד ביתו של הסח'אבי(1) עבד אללה בן מסעוד רדייה אללהו ענהו(2), והייתי שומע אותו אומר: "הו אללה.. קראת לי ועניתי, ציווית עליי ומילאתי, והנה עכשיו לפנות בוקר אז אנא מחל לי". ועל כך אמר אללה תעאללה(3)בקוראן: {وبالأسحار هم يستغفرون}(الذاريات 18) "ועם שחר מבקשים מחילה".

השעה שלפני כניסת זמן תפילת הבוקר (השליש האחרון של הלילה) היא מהזמנים החשובים ביותר ומההזדמנויות להרוויח גמול רב ומחילה מאללה. בספר פירוש הקוראן (תפסיר) של איבן קת'יר מצויין כי הכוונה של הפסוק "ועם שחר מבקשים מחילה" היא להתפלל או לבקש מאללה שימחק את החטאים.

והנביא סלה אללהו עָלָיהי וסָלָם(4) אמר בחדית' כי בשעה הזאת קורא אללה מעל השמיים של הארץ: האם יש מישהו שרוצה מחילה כדי שאמחל לו? האם יש מתחרט שאמחק לו את החטאים? האם יש מבקש כדי שאתן לו את בקשתו? וככה זה נמשך עד זמן הבוקר.

———————————————————-

1. אֶחָד מֵחַבְרֵי הַנָּבִיא מֻחַמָּד סלה אללהו עָלָיהי וסָלָם – יְבָרְכוֹ אֱלֹהִים וְיִתֵּן לוֹ שָׁלוֹם- (הנחשבים כבני סמכא במסורת המוסלמית).

2.מִי יִתֵּן וְיִשָּׂא חֵן בְּעֵינֵי אֱלֹהִים (נוסחת ברכה המצורפת לשמם של בני משפחתו וחבריו של הנביא מוחמד סלה אללהו עָלָיהי וסָלָם – יְבָרְכוֹ אֱלֹהִים וְיִתֵּן לוֹ שָׁלוֹם- וכן לשמותיהם של גדולי האסלאם בדורות שעברו).

3. הִתְעַלָּה (ביטוי של כבוד הנלווה לשמו של אללה או לכינוי גוף המתייחס אליו. בעברית יתורגם הביטוי הזה בדרך כלל באמצעות הביטויים "יִתְעַלֶּה", "יִתְעַלֶּה שְׁמוֹ", "יִתְרוֹמֵם" וכד').

4. יְבָרְכוֹ אֱלֹהִים וְיִתֵּן לוֹ שָׁלוֹם – נוסחה הנאמרת לאחר הזכרת שמו של הנביא מוחמד סלה אללהו עָלָיהי וסָלָם או אחד מכינויו.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s