חלימה אלסעדיה –המניקה של הנביא מוחמד עליו הברכה והשלום


חלימה אלסעדיה –המניקה של הנביא מוחמד עליו הברכה והשלום

סיפורה של חלימה  מתחיל באורחת גמלים המפלסת דרכה בדרך אל מכה. כשמתקרבת השיירה למכה, אנו נוכחים לדעת שמדובר בשיירת נשים. אלו מגיעות למכה צמאות ורעבות מאוד (השנה שנת בצורת). עם הנשים באו ילדהן הרכים והעיזים. מסתבר, שהשיירה יוצאת הדופן הזו, אינה כל-כך מיוחדת. תושבי מכה, היו מודעים לכך שחיי העיר הם חיי מותרות, חיים המפנקים את האדם, ובשל כך אין ביכולתם לפתח את ערכי המורואה. על מנת להתגבר על בעיה זו, נהגו התושבים לשלוח את ילדיהם הקטנים למדבר – לגדול בתנאים הקשים של השבט ולהפוך לגברים תרבותיים וחזקים. אותה אורחת גמלים נשית הייתה אחת מני אורחות גמלים שהגיעו לעיר אחת לשנה, בהזמנת תושבי העיר, על מנת שייקחו את ילדיהם הצעירים למדבר. כל אחת מנשות השיירה מקבלת תינוק מכאי אחד.

בסופה של השיירה הולכת חלימה, בעלת תינוק מסכן ועז מסכנה אף יותר. בהגיע חלימה לעיר, לא נותרו תינוקות לחלוקה, מלבד יתום אחד. ברגע שלקחה חלימה את התינוק היתום (מוחמד עליו הברכה והשלום), שדיה התחילו לשפוע חלב לתינוקה ולנביא הקטן. גם העז השדופה החלה מספקת חלב רב: מוחמד עליו הברכה והשלום הביא ברכה לכל מקום אליו הגיע, מביא הטוב והמזל.

 חולפות כמה שנים, מוחמד עליו הברכה והשלום ובנה  גדלים יחד במדבר. מוחמד עליו הברכה והשלום והנער יוצאים לרעות את הצאן. באמצע יום המרעה, רץ הנער בבהלה הביתה ומספר שדבר נורא קרה: באו שני אנשים, תפסו את מוחמד עליו הברכה והשלום, בצעו בו מעשה והלכו לדרכם. זהו השרח א-צדר, פתיחת החזה. מה בצעו אותם האנשים? הם היו מלאכים, האנשים פתחו את חזהו של מוחמד עליו הברכה והשלום, הוציאו את ליבו, רחצוהו והחזירו אותו לחזה.

מי שאלוהים חפץ להעלותו אל דרך הישר, הוא מרחיב את ליבו אל האסלאם. ומי שאלוהים רוצה להטעותו, מצר את ליבו” (6, 125).

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s