קורות חיים


קורות חיים

השם : מוחמד

הסב שלו הוא אשר קרא לו בשם הזה .

למה בחר בשם הזה ? סבא שלו אמר : " אני אקרא שמו מוחמד כי אני אוהב שכל עמי הארץ יהללו אותו , ואהבתי שכל אשר בשמים יהללו אותו ".

משמעות השם מוחמד היא האיש אשר מהלל ומהלל ומהלל , זאת אומרת האיש אשר מרבה להלל ולשבח ולהודות את אלוהים .

למה נזכר בברית החדשה בשם אחמד ?

כי משמעות השם " אחמד " היא האיש אשר מהלל את אלוהים , אז היא שווה למוחמד , השם שלו נזכר גם בקוראן אחמד .

היחוס של הנביא מוחמד עליו השלום , מחולק לשלושה חלקים: החלק הראשון זכה בהסכמה כללית ובקונסנסוס מצד החוקרים בתורת היחוס , ותולדות החיים . זה הוא החלק המתחיל מן הנביא מוחמד עליו השלום ומסתיים בעדנאן .

מחלוקות רבות פרצו כלפי החלק השני , חלק זה מתחיל מעדנאן ועד לנביא אברהם עליו השלום . כמה חוקרים מוסלמיים אמרו כי אסור לעקוב אחריו , אולם השאר הרשו לעשות את זה . אבל כולם האוסרים והמרשים מסכימים כי עדנאן הוא מצאצאו של ישמעאל .

החלק השלישי מתחיל מן הנביא אברהם ומסתיים באדם עליו השלום , בחלק הזה , החוקרים המוסלמים נסמכים על ספרי הקודש של היהודים , כי בתורה נזכרים היחוסים של הנביאים מאדם ועד לאברהם .

אלה הם שלושת חלקי יחוסו הטהור של הנביא מוחמד עליו השלום: 

חלק ראשון : מוחמד בן עבד אללה בן עבד אלמוטליבּ ( שׁייבּה ) בן האשׁם ( עמרו ) בן עבד מנאף ( אלמוג'ירה ) בן קוסאי ( זיד ) בן קלאבּ בן מורּה בן כעבּ בן לואי בן ג'אליבּ בן פהר ( המכונה קוריישׁ) בן מאלק בן אל-נדר ( קייס ) בן קנאנה בן ח'וזיימה בן מודרכּה ( עאמר ) בן אליאס בן מודַר בן מעד בן עדנאן .

החלק השני : עדנאן בן אודד בן אלהמיידע בן סלאמאן בן עוץ בן בוז בן קמוואל בן אבי בן עוואם בן נָאשיד בן חזא בן בלדאש בן ידלף בן טאבח' בן גאחם בן נאחש בן מאכי בן עיץ' בן עבקר בן עובייד בן אלדעא בן חמדאן בן שנבר בן ית'רבי בן יחזן בן ילחן בן ארעווי בן עיץ' בן דישאן בן עייסר בן אפנאד בן איהאם בן מקסר בן נאחת' בן זראח בן שמי בן מזי בן עודא בן עראם בן קידאר בן ישמעאל בן אברהם עליו השלום .

החלק השלישי : אברהם בן תרח בן נחור בן סרוע בן רעו בן פאלח' בן עבר בן שאלח' בן ארפח'שד בן שאם בן נוח עליו השלום בן לאמק בן מתושלח בן אחנוך ( הנביא אדריס בערבית ) בן ירד בן מהלאל בן קינאן בן אנוש בן שית' בן אדם עליו השלום .

אביו של הנביא מוחמד עליו השלום נשא את אמנה בנת ווהב לאישה והיא הרתה והולידה אותו מנישאוים ליגטימי , ולא היה מזנות . הנביא עליו השלום אמר : ( אלוהים בחר מבני אברהם בישמעאל , ומבני ישמעאל בחר בני קינאנה , ומבני קינאנה בחר קוריישׁ , ומקוריישׁ בחר בבני האשם , ומבני האשם בחר בי ) .

אלעבאס בן עבד אלמוטליבּ סיפר כי הנביא מוחמד עליו השלום אמר : ( אלוהים ברא את הבריות ושם אותי בקבוצה הטובה מהם , והוא ברא את השבטים ושם אותי בשבט הטוב ביותר , והוא ברא את הבתים , ושם אותי בבית הטוב ביותר מביניהם . אז אני האישיות הטובה ביותר והבית הטוב ביותר ) .

 

 

 

עוד שמות לנביא מוחמד עליו השלום

הנביא מוחמד עליו השלום אמר : " יש לי חמש שמות : אני מוחמד, אני אחמד , אני המוחק כי אלוהים ימחק בי את הכפירה , אני אל-חאשר , אשר יוחיו המתים בפני , ואני אל-עאקבּ אשר לא יבוא נביא אחריו " .

אבו מוסה אל-אשערי אמר : " הנביא היה קורא לעצמו בכמה שמות , הוא אמר לנו : " אני מוחמד , אחמד , אל-עאקבּ שלא יבוא אחריו נביא , אל-חאשר שאלוהים יעמיד אותו לנכוח ביום תחיית המיתם , נביא התשובה , ונביא הרחמים " .

הכופרים היו מגדפים בנביא עליו השלום , והיו קוראים לא המקולל, זה היה מעורר כעס בקרב המוסלמים , אבל הוא היה מקיל עליהם ואומר להם : " אל תכעסו , כי אלוהים שומר אותי מדברי הנאצה שלהם , הם מגדפים במקולל , אולם אני המהולל ".

אבן חגר , אמר כי חמש השמות שהזכיר הנביא מוחמד עליו השלום לא נקראו לאנשים לפניו , אבל בשם מוחמד נקרא לכמה אנשים לפניו , אבן חגר מנה אותם כ – 15 אנשים .

רבים הם הספרים אשר חוברו על השמות של הנביא מוחמד עליו השלום , לפעמים היו שמים לו יותר מ- 300 שמות , אבל רובם לא נקבעו על ידי הנביא או חבריו , יותר מהן מביעות תיאורים , ותכונות שלו .

הכינוי שלו היה אבו אל-קאסים . אנשׂ בן מאלק סיפר כי הנביא מוחמד עליו השלום היה הולך בשוק , אחד האנשים קרא לא: הוי אבו אל-קאסים , הנביא עליו השלום ענה לו . ואמר : קראו לבניכם בשם שלי , אולם אל תכנו אותם בכינוי שלי ".

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s